Jak urządzić domową siłownię? O jakiego rodzaju przyrządach niezbędnie powinniśmy pamiętać? Jakie z nich są najbardziej istotne?

Wiele osób ma w planach, aby zagospodarować wolne miejsce i zrobić w tego rodzaju miejscu domową siłownię. Jaki jednakże sprzęt najkorzystniej kupić, ażeby można było efektywnie ćwiczyć, a jednocześnie nie pozbyć się zbyt wielu pieniędzy?

sprzęt do siłowni
Twórca: donhall16
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Z pewnością praktyczne oraz przydatne są atlasy do ćwiczeń (atlas treningowy), bo gwarantują one możliwość trenowania całego ciała. Istnieje rzeczywiście wiele różnych zestawów, które zapewniają różne ćwiczenia. Ceny wynoszą od kilkuset do kilkudziesięciu tyś. złotych, a zależy to oczywiście od stopnia zaawansowania i jakości wykonania. Miejmy na uwadze jednakże, że domowe atlasy posiadają swoje ograniczenia, nie oferują więc możliwości treningu z większymi obciążeniami, gdyż konstrukcja tego typu ma stopień swojej stabilności.

Polecamy też

Oferta ćwiczeń na siłowni

Twórca: Fit4Fun
Ostatnio sporo zwiększyła się popularność klubów fitness i zajęć tam prowadzonych. Dotyczy to w szczególności kobiet. Panowie chcąc polepszyć swoją kondycję czy sylwetkę najczęściej wybierają siłownię. Klubów fitness powstaje coraz więcej, zwłaszcza w większych miastach. Ich oferta również jest niezwykle zróżnicowana.


Stąd więc dla wielu tego typu sprzęt do siłowni korzystniej nabyć na samym końcu, natomiast bardziej funkcjonalny oraz tańszy będzie zakup sprzętu osobno - zobacz: kompletne wyposażenie siłowni. Dla mężczyzn bardzo dobrym wyborem są takie przyrządy do ćwiczeń, jak zestaw plus ławka ze stojakiem. To niezwykle efektywny oraz ekonomiczny wybór. Najbardziej istotne, ażeby ławeczka i stojaki były osobno. To powoduje, że dysponować jesteśmy w stanie stojakami, jakie idealnie sprawdzają się przy przysiadach ze sztangą. Do tego wykorzystać je jesteśmy w stanie jak trenujemy wyciskanie na klatkę piersiową i barki. Niewątpliwie konieczna jest sztanga, dzięki jakiej jesteśmy w stanie wykonać bardzo dużo ćwiczeń, takiego rodzaju jak wykroki, wyciskania oraz uginania. Jak mamy w planach zakupić sztangę do wyciskań to nie zapominajmy o właściwej długości gryfu. Sprawdź asortyment: .

Za bardzo krótki gryf nie będzie pozwalał na odkładanie sztangi na stojakach. Zwróćmy także uwagę na średnicę mocowania obciążenia, ponieważ najczęściej istnieją dwa, czyli małe i duże. Hantle są alternatywą dla sztangi. Oferują możliwość skorzystania z bardziej szerokiego wachlarza ćwiczeń, są z pewnością bardziej funkcjonalne. Choć nie spisują się tak solidnie na treningach z wykorzystaniem większych obciążeń, jak przysiady, to jednak dają możliwość wykorzystania ćwiczeń izolowanych oraz trenowania każdej z partii ciała osobno. To sprawia, że możliwe są ćwiczenia, jakie wpływają zbawiennie na całe ciało, a nie tylko na poszczególne partie mięśni.
2020/02/09, 12:22:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.