Ruch i jego wpływ na harmonijny rozwój malucha

Ruch jest bardzo istotny w harmonijnym rozwoju dzieci. Polepsza napięcie a także siłę mięśniową, dzięki czemu maluch zyskuje kontrolę nad swym ciałem. Uzyskane umiejętności ruchowe umożliwiają aktywne poznawanie świata.


Mark Webber
Twórca: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Już od pierwszych momentów życia malucha rodziciele są w stanie wspierać własną pociechę w harmonijnym rozwoju, poprzez wykonywanie z nimi ruchowych zabaw. Z pewnością wpłyną one na harmonijny rozwój psycho-ruchowy potomka, ułatwią zdobywanie kolejnych umiejętności: siadania, a w końcu kroczenia. Ruch odgrywa istotną rolę w procesie rozwoju umiejętności społecznych oraz fizycznych malucha. Pozwala rozwinąć motorykę oraz wzmacnia mięśnie, których siła potrzebna będzie do siadania, chodzenia bądź biegania. To właśnie poprzez ruch maluszek nie tylko poznaje świat, ale również we wczesnych stadiach rozwoju komunikuje się z rodzicami. Rozwój ruchowy małego dziecka jest powiązany z rozwojem intelektualnym, poznawczym potomka.


stan zdrowia
Twórca: Colin
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Na każdym etapie rozwoju rodziciele mogą wspierać swoje dziecko. Schemat ruchowego rozwoju potomka jest stały oraz logiczny, odbywa się krok po kroku, jednak tempo nabywania nowych umiejętności jest niezwykle różne.

Ciekawią Cię różnego rodzaju bonusy (http://skalnik.pl/odziez/odziez-meska/odziez-meska-kurtki-zimowe/the-north-face)? Jeśli tak, to przejdź na podaną stronę i przejrzyj, co dla Ciebie opracowaliśmy. Będziesz zadowolony.

Stąd stymulujmy dzieci, ale nie wymuszajmy i nie przyspieszajmy nic siłą. Niezwykle istotne jest zapewnienie maluchowi swobody ruchu, możliwości bezpiecznego eksperymentowania a także poczucia aprobaty i miłości.


Polecamy też

Doskonały upominek dal najmłodszych

odporność
Jest parę okazji podczas których musimy wykazać się pomysłowością, aby wręczyć dziecku coś miłego. Są to przykładowo urodziny, imieniny czy jakaś inna miła okoliczność.


Dobrze jest stawiać na podarunki uniwersalne, które się szybko nie zepsują i posłużą dziecku na długo.


Zabawa z potomkiem jest najlepszą odmianą ruchowego treningu i nauki: buduje świadomość ciała, budzi ciekawość świata i inteligencję. Gdy dziecko nieco podrośnie, podaruj mu rower dziecięcy na pewno będzie ci wdzięczny.
2019/07/03, 07:25:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.