Z rowerem w podróż

Jeżdżenie rowerem to forma rozrywki zdobywająca coraz więcej fanów. Pedałując dzielnie przed siebie nie tylko niwelujemy nadmierne fałdki i wzmacniamy mięśnie. Rezygnując z innych form transportu nie zanieczyszczamy w dodatku środowiska. Zalety niewątpliwie są znaczące jednak uwagę musimy w pierwszym rzędzie skupić na najważniejszym elemencie opisywanego sportu – rowerze. Jaki więc rodzaj powinniśmy wybrać?
Wybór roweru nie jest taki prosty jak na początku byśmy mogli pomyśleć. W zależności od tego w jakich warunkach będziemy jeździć części składające się na nasz dwukołowiec będą różne. Warto odwiedzić niejeden sklep rowerowy (np. TU), przepytać kilku sprzedawców i poczytać na ten temat. Różne ramy, hamulce czy wysokość kierownicy w danych modelach dadzą całkiem odmienne doświadczenia i wrażenia z jazdy - . Istotne jest, aby dobrze dobrać rowery górskie, wyczynowe czy rozrywkowe. Skutkiem tego jazda stanie się wyjątkową radością.

Polecamy też

Sport i odpoczynek|Sport a więc forma relaksu

bieganie jako hobby
Twórca: Peter Mooney
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
W sumie nie ma o czym mówić, prawda jest taka, że jeżeli nie uprawiamy sportu to bardzo szybko tracimy jędrność i elastyczność. Niestety, tylko dzieciaki mogą bezkarnie robić, co im się żywnie podoba a i tak zawsze wspaniale wyglądają. Gdy jesteśmy starsi bycie „pulpecikiem” dla naszej rodziny, okażę się koszmarem w szkole. Z tego powodu warto ćwiczyć. Ale wielu osobom sport kojarzy się z czymś trudnym i bywa, że upokarzającym, bo jak ma się kilka kilo nadwagi, to zawsze jest się ostatnim na mecie. A jeśli w ogóle się nie ćwiczy i niby jest się szczupłym, ale nie potrafi się złapać piłki do kosza to również nie jest zbyt fajnie. Dlatego powinniśmy pamiętać o tym, że sport łatwo da się połączyć z przyjemnym wypoczynkiem. Otóż sport i rekreacja powinny być nierozłączne. Możemy wybrać się na szybszy spacer ze znajomą, można iść na plażę i poodbijać piłkę do siatki z rodzeństwem. Takie małe kroki pomogą nam w oswojeniu się ze sportem. A jeśli będziemy spędzać wolny czas właśnie ćwicząc w różnej firmie to od razu będziemy czuli się lepiej.


rower stacjonarny
Treści źródłowe: http://www.sport-shop.pl/
Przede wszystkim dobrze jest poznać dwa zasadnicze typy – rowery miejskie i rowery górskie. Rowery miejskie, czyli tak zwany „holender” pozwalają wygodnie przemieszczać się w mieście. Ważnymi właściwościami są wysoko umieszczona, giętka kierownica, większe i wygodniejsze siodełko ułatwiające jazdę z prostymi plecami i większą widoczność, dobre oświetlenie i przepisowe zamontowanie znaków ostrzegawczych oraz błotniki zapobiegające przed zabrudzeniem w czasie jazdy - . Niejednokrotnie uzupełnione są bagażnikiem i łańcuchem zabezpieczającym od kradzieży. Zwyczajowo również rower miejski nie posiada przerzutek, które na równym terenie będą nieistotne.

W wypadku wycieczki w tereny górzyste zalecamy rowery górskie czyli rowery MTB (od Mountain Bike). Rowery MTB stały się popularne bardzo szybko i na szczycie już pozostały. Jak łatwo wywnioskować z nazwy przeznaczone są one do jazdy terenowej, np. w górach. Charakteryzuje je przede wszystkim krótka, dodatkowo wspierana rama, mocna, ale niezbyt ciężka konstrukcja i skuteczne hamulce.


Ciekawostką mogę być rowery poziome (lub stacjonarne poziome), dzięki którym jadący są w stanie rozpędzić się do wyjątkowo dużych jak na rower szybkości. Poza tą właśnie zaletą mają one niestety kilka wad, które powodują, niewielką liczbę fanów. W pierwszej kolejności narzucają one konieczność równej nawierzchni, trudno jedzie się na nich pod górę a rowerzysta posiada zbyt ograniczone pole widzenia - .

Czy wiesz, że zamieszczone tu przydatne materiały (https://www.gohero.pl/pl/n/GoProsfera-53-Premiera-nowych-kamer-GoPro-HERO-7/57), mogłyby okazać się w dużym stopniu dla Ciebie użyteczne? Dotyczą one problematyki, która Cię teraz zainteresowała.Nie pozostaje zatem nic innego jak wybrać sklep rowerowy a w nim perfekcyjnie dobrany dla siebie rower i odstawić samochód do garażu.
2019/01/08, 07:32:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.