Sport
strzały

Czym jest łucznictwo? Co to za sport i w jakim miejscu jest najmocniej modny? Dlaczego jest tak ważny dla Japończyków?

Japończycy znani są z ogromnego przywiązania do tradycji, a spora ilość współczesnych dyscyplin sportowych jest w stanie się pochwalić długą historią. Spośród tych sportowych dziedzin, z którymi utożsamiana jest dzisiejsza Japonia, znajduje się łucznictwo. O co w nim chodzi?
rozmowa z lekarzem
Twórca: Ilmicrofono Oggiono
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Sport to zdrowie, ale niech pozostanie także bezpieczny!

Wielu z nas jest fanami sportu i nie da się ukryć, że te szczególnie ekstremalne narażają nasze życie i zdrowie. Jeżeli chodzi o metody zapobiegania rozmaitym kontuzjom czy groźnym wypadkom, to na pewno wiemy, że zdrowy rozsądek w tym przypadku to podstawa do tego, by zagwarantować sobie bezpieczeństwo. Nie warto robić niczego, co bezpośrednio może spowodować tak poważne tragedie, jakimi są np. paraliż, bezwład czy podobne. To my sami jesteśmy odpowiedzialni za siebie, dlatego przy uprawianiu sportu miejmy to na uwadze i nie decydujmy się na nieprzemyślane zachowania. Co ważne, nasz przykład służy za wzór ludziom młodszym od nas, czyli przede wszystkim dzieciom, które powinniśmy uczyć, że o zdrowie warto się troszczyć i swoje oraz innych życie szanować. Już dziś pomyślmy o profilaktyce, a wówczas niemiłe wypadki nie będą się nam przytrafiać. Sport to wspaniała sprawa, ale niech pozostanie też bezpieczny!
bieganie jako hobby
Twórca: Peter Mooney
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Sport i odpoczynek|Sport a więc forma relaksu

Co tu dużo mówić, prawda jest taka, że jeżeli nie uprawiamy sportu to bardzo szybko tracimy jędrność i elastyczność. Niestety, tylko dzieciaki mogą bezkarnie robić, co im się żywnie podoba a i tak zawsze rozkosznie wyglądają. Gdy jesteśmy starsi bycie „pulpecikiem” dla naszej rodziny, staje się koszmarem w szkole. Dlatego warto ćwiczyć. Ale sporej liczbie osób sport kojarzy się z czymś męczącym i często upokarzającym, bo jak ma się parę kilogramów nadwagi, to zawsze przegrywa się z innymi. A jeżeli w ogóle się nie ćwiczy i waży odpowiednio, ale nie umie się złapać piłki do kosza to też nie jest zbyt fajnie. Dlatego powinniśmy pamiętać o tym, że sport łatwo można połączyć z fajnym spędzaniem czasu. Otóż sport i rekreacja łączą się. Można wybrać się na szybszy spacer ze znajomą, możemy pójść na plażę i poodbijać piłkę do siatki razem z rodziną. Takie małe kroki są w stanie pomóc nam w oswojeniu się ze sportem. A jeżeli zaczniemy spędzać wolny czas właśnie ćwicząc w różnej firmie to od razu będziemy czuli się lepiej.
przygotowanie do wspinaczki
Twórca: sunriseOdyssey
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Instrumenty asekuracyjny, czekany. Wszystko do wypraw wysokogórskich

Wspinaczka to skomplikowany sport, lecz na pewno jest to intrygująca przygoda i wędrówka nią dostarczy bardzo dużo frajdy. Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnorodnych rodzajów sprzętów asekuracyjnych. Dzięki tarciu pomiędzy tymi przyrządami a liną asekuracyjną, lub zakleszczeniu liny w przyrządzie jest możliwość bez większego wysiłku uniemożliwić upadek wspinacza, czy też samodzielnie zjechać na lince. Dokonując doboru sprzętu trzeba się inspirować charakterem jego zastosowań a nie tylko wyłącznie kosztem i tym, czy nam się podoba.
zima
Twórca: http://sxc.hu
Treści źródłowe: http://sxc.hu

Jak przedstawiają się początki jazdy na snowboardzie? Jak się do tego zabrać?

Snowboard jest bardzo młodym sportem, pojawił się dopiero z końcem lat sześćdziesiątych. Uprawiać go natomiast może każdy z chętnych, bo jest sportem dla ludzi młodych duchem, to znaczy niezależnie od wieku. Styl oraz sposób jazdy na tym sprzęcie jest dosyć swobodny, zaś jak się nabierze trochę wprawy, staje się jakby bezwysiłkowy. Naukę jazdy na tym sprzęcie można zacząć dosyć wcześnie, już od 5-6 lat, zaś nic nie przeszkadza, by uczyć się zdecydowanie później, nawet w wieku 60 lat. Aby jednak dobrze się przygotować trzeba oczywiście zaopatrzyć się w potrzebny sprzęt, jak wiązania do snowboardu.

Z rowerem w podróż

Jeżdżenie rowerem to hobby cieszące się coraz większą popularnością. Pedałując radośnie przed siebie nie tylko zdobywamy piękną oraz smukłą sylwetkę i zwiększamy masę mięśniową. Przerzucając się z pozostałych form transportu nie zanieczyszczamy przy okazji środowiska. Plusy na pewno są warte podkreślenia jednak zainteresowanie trzeba w pierwszej kolejności zwrócić na podstawowy element opisywanego sportu – rowerze. Jaki więc rodzaj powinniśmy wybrać?
amatorska drużyna piłki nożnej
Twórca: Muhammad Ashiq
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Odpowiedni strój oraz wygodne buty to elementarne wyposażenie wszystkich zagorzałych sportowców amatorów

Znana wszystkim Polakom złota myśl przypomina, że sport to zdrowie. Na ten temat napisano już tysiące artykułów, ale z pewnością powstanie ich co najmniej drugie tyle. Wiele mówi się też o zdrowym stylu życia oraz zbilansowanej, a jednocześnie stosownej do wieku diecie.
Twórca: Warszawskie Stowarzyszenie DeSki

Należy mieć coś na rozgrzanie

Jeśli stosujemy sport latem, to wciąż mamy przy sobie coś do picia, ponieważ odpowiednio zdajemy sobie sprawę, że w pewnym czasie dopadnie nas pragnienie. Niestety zimą przeważnie nie myślimy o dobrym nawadnianiu organizmu, a co się z tym łączy, nie zabieramy ze sobą najmniejszych płynów na lodowisko. A zdecydowanie musimy mieć w plecaku termos z ciepłą herbatą, tak żeby móc po wszystkim uzupełnić ilość płynów i równocześnie, żeby móc się troszeczkę rozgrzać od środka.
jeździectwo

Co mają w ofercie sportowe kolonie konne dla dzieci?

Wakacyjne i zimowe obozy konne dedykowane są dla wszelkich poziomów wyszkolenia dżokei: zaczynając od początkujących po planujących zdawanie odznaczeń jeździeckich PZJ. Treningi na ujeżdżalni to nie całość, przywitanie świtu w siodle, cwał przez łąkę, pławienie koni w jeziorze, zaś w zimie galop poprzez ośnieżone pola mogą być jednym ze wspanialszych wspomnień wakacyjnych dla każdego dziecka, zaś doborowe towarzystwo rówieśników to już pełnia szczęścia.
suplement diety
Twórca: U.S. Department of Agriculture
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Jak rozpocząć jazdę konną?

Nigdy nie jest zbyt późno na rozpoczęcie nauki jazdy konnej. Praktykowanie owego sportu może przysparzać wiele frajdy, bez względu od poziomu jeździeckich umiejętności a także wieku oraz czy wolimy wolną jazdę w terenie czy też bardziej energiczną jazdę.


Jak rozpocząć jazdę konną?

Jednakowo jak w przypadku większości sportowych dyscyplin jeździectwo konne sprawia więcej zabawy i stanie się bardziej bezpieczne, jeżeli od początku będziemy się go uczyć podług prawidłowych metod.
1 2 3
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.