Pamiętaj o elementach obowiązkowych w ciągu górskich spacerów!

Planowanie jakiejkolwiek wycieczki nie może nie uwzględnić analizy aktualnie posiadanego sprzętu. Do najistotniejszych akcesoriów należą plecaki a także śpiwory. Bez wątpienia wszystko musi być dostosowana do typu obmyślanej wyprawy i aktualnej pory roku.

Osprzęty jak na przykład śpiwory różnią się znaczną ilością atrybutów. Przede wszystkim ważna jest budowa. Spotyka się rozwiązania typu mumia lub tradycyjne kołdry. W tym pierwszym wypadku mamy do czynienia ze śpiworem zabudowanym, posiadającym element na kształt kaptura. Będzie to wyjątkowo istotne, podczas gdy chce się odpowiednio odgrodzić od wiatru. Prócz tego istotne będą parametry cieplne. W zależności od pogody można decydować się na odmienne typy wypełnienia. Niektóre modele zezwalają na dogodny odpoczynek nawet, kiedy temperatura zewnętrzna zejdzie poniżej zera - tu przeczytasz więcej. Bez wątpienia nie można także zapomnieć o możliwościach upakowania śpiwora – dzięki niemu nie jest problemem transportować go w toku trudnych wędrówek. Następnie powinno się przejść do drugiego punktu którym jest dobry plecak.

Polecamy też

Kupujemy kamerkę dla aktywnych

kamera sportowa GoPro
Twórca: John Biehler
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Wakacje na desce – te zimowe i letnie – możemy utrwalić na filmie. Nowe możliwości są bardzo duże, a za normalnie pieniądze możemy zdobyć faktycznie profesjonalny sprzęt. Kupując kamerę, zawsze należy oznaczyć jej cel. Jeżeli marzy się nam kamera dla aktywnych, trzeba szukać w konkretnych modelach.


plecak turystyczny
Twórca: Matt Matches
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Gdy chodzi o markę Deuter plecakiplecaki - strona tutaj - proponowane przez nią wyróżniają się znakomitą jakością wykonania. Chociaż mają różnorakie objętości, wszystkie posiadają znaczne atuty. Odróżniają się np. formą wentylacji pleców – nie powinno się lekceważyć tego czynnika, bowiem ma on duży wpływ na nasz komfort, szczególnie w ciągu letnich wycieczek. Prócz tego wspomniane plecaki bywają wyposażone w rozliczne zaczepy pomocnicze, jakie pozwalają na praktyczne transportowanie większych akcesoriów takich jak przykładowo kije trekkingowe. By poznać się z ofertą przedstawianych towarów, należy wprowadzić w wyszukiwarkę wyrażenie "Deuter plecaki" a wyświetlone zostaną rozmaite wzory.

Należy poświęcić co nieco czasu by wyłonić najwłaściwszy – z tej przyczyny tak ważne jest zdefiniowanie własnych wymagań. Nie w każdym wypadku możliwe będzie wybranie produktu uniwersalnego – czasem trzeba podjąć decyzję na wiele modeli. Jeden z nich jest doskonały na wycieczkę w góry, drugi zaś do używania w mieście. Opisywane używanie plecaka zezwoli nie jedynie na jak największą wygodę, lecz również znacznie wydłuży jego żywotność.
2020/02/08, 07:23:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.