Czemu Szczawnica jest tak chętnie wybieranym miejscem na wypoczynek, jakie atrakcje oferuje turystom.

Jednym z istotniejszych kryteriów, jakie należy brać pod uwagę przy wyborze miejsca na odpoczynek, będzie dostęp do różnego rodzaju atrakcji turystycznych. Najlepiej, jeżeli dana okolica mogłaby coś zaproponować dla turystów w różnym wieku i o rozmaitych zainteresowaniach, wtedy liczyć można na dużą różnorodność turystów. Z pewnością do tego typu miejsc zalicza się Szczawnica, jaka jest jednym z najpopularniejszych miejscowości turystycznych na południu Polski. Położona jest niedaleko granicy ze Słowacją i otoczona uroczymi górami. Tak naprawdę to góry stanowią jedną z największych atrakcji tego miejsca, oferując niezliczone ilości rowerowych i pieszych szlaków. Pośród nich mogą znaleźć coś interesującego zarówno osoby jakie będą chciały odpocząć, jak też poszukujące adrenaliny i wyzwań. Adrenaliny na pewno może także dostarczyć przepływający przez okolicę Szczawnicy Dunajec. Na tej właśnie rzece organizowane są bardzo popularne spływy tratwami, lecz coraz bardziej popularny staje się także rafting i kajaki.
domki letniskowe szczawnica
Twórca: merec0
Treści źródłowe: http://www.flickr.com/photos/merec0/660330567/
domki letniskowe szczawnica
Twórca: Jean-Sebastien Roy
Treści źródłowe: Ogród pełen cienia
W związku z tym że każdego roku do Szczawnicy przybywają setki tysięcy turystów, to baza noclegowa jest tam szeroko rozbudowana. Na turystów między innymi czekają cieszące się ogromnym zainteresowaniem domki letniskowe Szczawnica. Zlokalizowane są one niejednokrotnie na zboczach łagodnych gór i otoczone zielonymi łąkami czy lasami. Ich popularność bierze się stąd, że są najczęściej kompleksowo wyposażone we wszystkie niezbędne do przyjemnego spędzania czasu rzeczy, to znaczy kuchnię, łazienkę i sypialnie. Przez to właśnie da się bardzo wygodnie spędzić w tego typu miejscu nawet dłuższy urlop, co też wielu ludzi czyni. Domki Szczawnica jeszcze posiadają jedną zaletę, że przy większej liczbie osób w nich mieszkających wychodzą bardzo atrakcyjnie cenowo, a oprócz tego dają odpowiednią prywatność (poznaj więcej).


Polecamy też

Które noclegi Podlaskie nam proponuje?

Barbados
Twórca: Stefan Krasowski
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Wybierając się na urlop, trzeba się najpierw namyślić, w jakie miejsce musimy się wybrać, tak aby mieć pewność, że będziemy całkowicie zadowoleni z wybranego kierunku.
Następną popularną kategorię noclegów będą stanowić kwatery prywatne, sporo urlopowiczów decyduje się także na jeden z licznych w okolicy pensjonatów. Natomiast dla osób które mają większe oczekiwania można polecić ekskluzywne, kilku gwiazdkowe hotele, jakich parę również będzie można tam znaleźć - domki letniskowe w Szczawnicy to świetny wybór.
2019/06/06, 07:54:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.