Kupujemy kamerkę dla aktywnych

Szaleństwa na desce – te zimowe i letnie – możemy uwiecznić na filmie. Dzisiejsze możliwości są potężne, a za normalnie pieniądze można nabyć całkiem dobry sprzęt. Wybierając kamerę, zawsze trzeba oznaczyć jej przeznaczenie. Jeśli uznaliśmy, że potrzebna jest nam kamera dla aktywnych, musimy szukać wśród konkretnych modeli.

Oczywiście cena jest najczęściej najważniejszą barierą, ale w tym wypadku także trzeba określić, jak specjalistyczny sprzęt wybieramy. Kamera do tworzenia pewnego rodzaju portfolio narciarskich osiągnięć ma być oczywiście sprawniejsza niż taka, służąca jedynie dokumentowaniu wypadów w góry. Istotne jest to, gdzie zamierzamy pokazywać filmiki. Do internetu bez problemu wystarczą kamery SD, ale zazwyczaj HD rozszerza możliwości – tak jak kamera GoPro Hero 3+ Black .

Kamery sportowe są poręczne i nieduże, zazwyczaj można kupować wodoodporne modele. Nie da się ukryć, że powinniśmy je dobrać do rodzaju sportu. Inną kamerę kupią surferzy, a inną lotniarze. Kamera mocowana do kasku, w górach z całą pewnością powinna być wytrzymała.

Kamera GoPro Hero3
Treści źródłowe: http://kamerynakask.pl/
Oczywiście typ mocowania ma tu niemałe znaczenie, bo kamery dla narciarzy np. możemy przypinać do gogli. Do motorowych ekscesów dobrym rozwiązaniem może okazać się kamera GoPro HD HERO2, ale na deskę kupimy pewnie już coś zdecydowanie innego. Sportowe sprzęty do filmowania są odporne na wszystkie wstrząsy, możemy kupić też szerokokątne – odpowiednie do rozległych ujęć. Oferta jest rzeczywiście duża (więcej tu: ).

Kamery sportowe nie w każdej sytuacji są jednak stworzone dla amatorów, dlatego też są adresowane do wielbicieli mocnych emocji i nietypowych sportów. Nie da się też ukryć, że ich twórcy często koncentrują się głównie na tym, że fajne filmiki to te, szczególnie dynamiczne. Wówczas nie widać pomyłek i ewentualnych wad, bo liczy się wrażenie.

Jeżeli myślisz, że sprawy zaprezentowane w tym artykule są ciekawe, sprawdź także ten link - to unikalna strona www (https://motoargo.pl/pol_m_Czesci-Silnikowe-do-Motocykli-Skuterow_Elementy-rozruchowe-pokrywy-paska_Dzwignie-rozrusznika-kopniaki-278.html), na której odnajdziesz zbliżone tematy.

Warto też wybrać sprzęt z opcją zapisywania trasy, za sprawą GPS-a, wbudowanego w kamerę. Wszystko jest zależny od preferencji cenowych, dlatego że bywają kamery autentycznie kierowane głównie do hobbystów.
2022/01/14, 07:36:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.