Pożytki które płyną z kontaktu z rumakami

Podstawową zaletą jeździectwa jest możliwość obcowania z ładnymi i szlachetnymi zwierzakami, jakimi bez zaprzeczania są wierzchowce. Ich dobroczynny wpływ na człowieka jest bezspornym faktem.


Korzyści płynących z kontaktu z końmi jest mnóstwo.
rower - odbitka
Twórca: Elliott Brown
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


kadr - buty
Twórca: bobbi vie
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Oprócz wpływania na sferę fizyczną człowieka, stymulacja bez mała wszelkich mięśnie ciała, modelowanie prostej sylwetki, poprawa wydolności serca i całkowitej kondycji, a również obniżanie ciśnienia i napięć połączonych napięciem, jazda konna wpływa także na sferę psychiczną. Zwiększa pewność siebie, rozwija odpowiedzialność, kształtuje zdolności współpracowania w grupie i obowiązkowość.


Jazda konna nauka na początku może wydawać się trudna. Jednakże jeśli nauczymy się podstawowych reguł jazdy konnej, bardzo szybko będziemy odczuwać wielką radość z obcowania z tym zwierzęciem. Uzyskamy zdolność budzenia zaufania u wierzchowca. Jazda w terenie, pokonywanie zwykłych kłopotów, cwał po rżyskach to jedynie poniektóre z doznań, jakich zdołamy doświadczyć. Jeśli mamy własnego wierzchowca, bądź ujeżdżamy stale tego samego konika, po pewnym czasie poczujemy harmonię rodzącą się między koniem a jeźdźcem.


Hipoterapia, czyli forma terapii psychoruchowej, do której wykorzystuje się konie, jest używana przy leczeniu między innymi mózgowego porażenia dziecięcego, schorzeń mięśni, defektów postawy, opóźnień psychoruchowych, czy cukrzycy.
Obcowanie z rumakami posiada również korzystny wpływ na psychikę człowieka. Jazda na koniu (adres tej strony) to nie tylko sama przyjemność i satysfakcja płynąca z korzystnej kooperacji, przy okazji zabawa ze zwierzęciem.

Ten odnośnik do serwisu (https://longlifefoundation.pl/18-koenzym-1-nadh) kieruje do niezwykle ciekawej witryny, która ma równie interesujące informacje na omawiany wątek.

/J]
2020/01/28, 10:28:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.