Czy warto brać udział w obozach jeździeckich?

jazda konna to sport wyjątkowy. Mamy tu kontakt z żywym stworzeniem, które przekazuje nam w pewien sposób swe emocje. Musimy nauczyć się je trafnie odczytywać, jeżeli chcemy nauczyć się jeździć konno profesjonalnie.
Nie da się w pełni odgadnąć specyfiki konnej jazdy trenując raz w tygodniu. Konieczne są zdecydowanie częstsze instruktaże. Doskonałą okazją do rozpoczęcia nauki jazdy konnej będą jeździeckie obozy. Wybrać mogą się na nie tak obeznani pasjonaci koni, jacy jedynie szlifują posiadane zdolności, jak też osoby dopiero rozpoczynające swą przygodę z końmi. Grupy szkoleniowe aranżowane są bowiem w odniesieniu do posiadanych kompetencji. To co proponują jeździeckie ośrodki to nauka jazdy konnej cennik której możesz odnaleźć w internecie. Najczęściej obozy przewidują względnie intensywny trening jeździectwa (zwykle dwie godzinny dziennie). Nie mniej jednak jazda konna nie jest tu typową aktywnością. Nauczamy się skoków, a również pozyskujemy teoretyczną wiedzę na temat konnej jazdy. Nabywamy wiedzę na temat pielęgnacji oprzyrządowania do jazdy, a także sposobu postępowania z wierzchowcem. Większość obozów przewiduje także atrakcje ponadprogramowe - wspólne ogniska i integracyjne imprezy dla poszczególnych uczestników szkoleń - polecana Szkoła jazdy konnej Patataj (polecana Szkoła jazdy konnej Patataj).


specjalista
Twórca: Robert Couse-Baker
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Co powinno się przyszykować na obóz ? Na pewno nie ma potrzeby, aby na obóz jeździecki przyjechać z własnym koniem. Nie mniej jednak jest to możliwe. Ośrodki jeździeckie nierzadko mają w ofercie tak zwany pensjonat dla koni - tu znajdziesz cennik za naukę jazdy konnej (tu znajdziesz cennik za naukę jazdy konnej).
My powinniśmy przede wszystkim wyekwipować się w wygodny ubiór jeździecki - obuwie, spodnie, koszulę. Przydać się nam może ponadto kask, jaki chronił nas będzie w trakcie możliwego upadku.
2020/01/28, 10:24:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.