Czym się sugerować przy wybieraniu rakiety do tenisa?

Sport i rekreacja są najważniejszymi sposobami na odsapnięcie po trudach pracy. Jedni biorą udział w rozgrywkach zespołowych po pracy. Ale niestety nie każdy człowiek może sobie na to pozwolić, gdyż nie każdy biznes opłaca dla pracowników salę. Ponadto do gier takich jak siatkówka czy piłka nożna potrzeba większej ilości zawodników. I tu się pojawia kłopot, bowiem nie każdy nie każdy pracownik ma możliwość zebrania takiej ilości zawodników.
rakieta i piłka do tenisa
Twórca: José Carlos Casimiro
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Dla fanów koszykówki polecam zajrzeć tutaj - . Dobrą alternatywą wydaje się gra w tenisa, gdzie w zupełności wystarczy dwóch partnerów do rozegrania meczu. Tę dyscyplinę można uprawiać do końca życia, co niewątpliwie jest kolejnym walorem tej gry. Czym się musi sugerować przy kupnie rakiety uczący się tenisista? Oto kilka godnych uwagi rad - .

Dobór odpowiedniej rakiety jest istotnym etapem przygotowań do rozgrywki. Solidna rakieta może ochronić przed kontuzją dłoni. Przede wszystkim rakieta powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb i predyspozycji zawodnika. Dobrze byłoby przed zakupem sprawdzić ją na korcie. To nie jest takie łatwe, lecz niektórzy handlowcy są otwarci. Można także zamówić treningi w klubie, który wypożycza na okres ćwiczeń rakiety. Wtedy będzie można się przekonać, czy dany model nam pasuje.

Polecamy też

Jak urządzić domową siłownię? O jakiego rodzaju przyrządach niezbędnie powinniśmy pamiętać? Jakie z nich są najbardziej istotne?

siłownia
Twórca: John Hickey-Fry
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Wiele osób ma w planach, by zagospodarować wolne miejsce i zrobić w tego rodzaju miejscu domową siłownię. Jaki jednak sprzęt najkorzystniej zakupić, żeby można było efektywnie ćwiczyć, a jednocześnie nie stracić zbyt wielu pieniędzy?


Nowym aspektem jest ciężar rakiety. Z reguły wyróżnia się jej trzy rodzaje: lekkie (poniżej 275 g), średnie (od 275 do 300 g) i ciężkie (powyżej 300 g). Każdy z tych modeli ma swoją specyfikę. I tak rakiety tenisowe lekkie cechują się tym, że prosto jest nimi manewrować. Natomiast ciężkie to, że łatwiej jest nimi kontrolować piłkę.

Wielkość główek rakiet także odgrywa dużą rolę: każda ma swoje właściwości. Duża główka rakiety nadaje piłce dużą moc. Można więc uderzać tą rakietą mocniej. Mniejsza tymczasem pozwala skuteczniej kontrolować piłkę. Początkującym tenisistom zaleca się raczej rakiety lżejsze o większych główkach. Z czasem, gdy opanuje się podstawy gry, można sięgnąć po rakiety z małymi główkami i cięższe. To pozwoli na polepszenie umiejętności technicznych. Wiele marek zajmuje się wytwarzaniem rakiet. Do najlepszych zalicza się: Wilsona, Babolata czy Princa. I tak Nadal gra Babolatem, a Federer gra Wilsonem.
2018/06/22, 11:45:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.