Z jakich powodów warto wybrać się na urlop na Kubę? Sprawdzamy jedną z najpopularniejszych wysp karaibskich.

Kuba to pięknie położona i jedna z największych wysp na Morzu Karaibskim. Stolicą Kuby jest Hawana, a największe miasta (oczywiście warte uwagi) to Santiago de Cuba, Santa Clara i legendarne Guantanamo. Jej długa i burzliwa historia a także szczególny, słoneczny i suchy klimat, zachęcają do spędzenia tam długich wakacji w gorących rytmach Buena Vista Social Club, a doskonale zachowana kolonialna architektura jest jedną z pokazowych atrakcji turystycznych wyspy.
Kuba
Twórca: Roderick Gray
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Kuba obfituje w miejsca do zobaczenia, dlatego dobrze jest postawić na zorganizowany wyjazd z bogatym programem wypełnionym zwiedzaniem i obfitującym w opcjonalne wycieczki, lecz jeżeli chcemy wybrać się tam tylko po to, żeby korzystać z gorącego słońca na kubańskich, czystych plażach, samodzielnie zdobywać miasta i zażywać nocnego, klubowego życia – urlop na Kubie to też strzał w dziesiątkę.

Sama stolica – Hawana - też jest pełna miejsc wartych zobaczenia: Plac i Muzeum Rewolucji, cmentarz Kolumba, starówka, barokowa katedra... Można zwiedzić Muzeum Rumu – Bocoy i przejechać przez dzielnice Miramar i Cubanacan. W czasach przed rewolucją były to dzielnice bogaczy. Poza Hawaną warto pojechać do Pinar del Rio, czyli do miasta słynącego z plantacji tytoniu, do Valle de Vinales, czyli parku narodowego z gigantycznymi i malowniczymi wapiennymi ostańcami Mogotes.

Interesujący artykuł? Jeżeli tak uważasz, kliknij bez wahania ten link, ponieważ w witrynie wycieczki objazdowe meksyk, którą tu znajdziesz, także jest coś ciekawego.Polecamy też

Jaki nocleg rekomenduje się zarezerwować wybierając się nad Morze Bałtyckie?

spacer po plaży
Twórca: Nicolas DECOOPMAN
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Kiedy ostatnim razem byłeś z rodziną lub grupą znajomych nad Bałtykiem? Poprzednie lata wykazują spore zainteresowanie zagranicznymi kurortami, a najczęściej decydowano się na Egipt i Turcję. Jeżeli jesteś w gronie osób, które od kilku lat spędzają urlopy za granicą daleko od Polski, uważamy, że czas coś zmienić. Warto przecież zmieniać miejsca spędzenia czasu podczas wakacji zamiast siedzieć co roku w tym samym pensjonacie.


Nie można również odpuścić sobie zobaczenia Farmy Orchidei oraz Indiańskiej Groty z malowidłami ściennymi. Dla niektórych atrakcyjnym miejscem będzie też farma krokodyli. Z większych miast portowych można odbyć bardzo wiele ekscytujących rejsów na okoliczne wyspy koralowe i kanały. Możemy też nurkować na rafie. Dobrze jest też zatrzymać się nad brzegiem Morza Karaibskiego w Zatoce Świń, i zwiedzić podwodną jaskinię z barwnym od tropikalnych rybek malutkim jeziorkiem, czyli znaną Cueva de los Peces.

W tym miejscu można skorzystać z kąpieli w morzu. Kąpiele i relaks na plaży można urozmaicić i wykupić dodatkowe fakultatywne wycieczki, których tam nie brak. Na Kubę można wybrać się z kilku większych miast Polski, szczególnie atrakcyjne cenowo i terminowo są wycieczki z Wrocławia. Główną zaletą jest fakt, że loty z Wrocławia na Kubę są bezpośrednie.


Kuba, wakacje
Twórca: Gareth Williams
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Symbolem Kuby jest nie tylko wódka z agawy, kubańskie cygaro, tytoń i rum oraz rządy Fiedela Castro, lecz głównie piękne zabytki i dużo atrakcji turystycznych. Dla wczasowiczów powinny być to wspomnienia, które przywiozą, fotografie przesycone mocnymi barwami i piękna, złocista opalenizna.
2021/12/26, 10:07:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.