Jakie są typy ciśnieniomierzy i jakich nie warto kupować?

Przeczytaj poniższy tekst oraz sprawdź, który rodzaj ciśnieniomierza warto kupić - naramienny czy też nadgarstkowy.


Mechaniczny lub elektryczny - sprawdź także, jakie są rodzaje ciśnieniomierzy i czym się one odróżniają.


Ludzie na łące
Twórca: Chris Wheal
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Jaki ciśnieniomierz wybrać i jak w sposób poprawny trzeba mierzyć swe ciśnienie. Należy wyrobić sobie nawyk codziennego mierzenia ciśnienia, najkorzystniej rano, na siedząco, jeszcze przed wstaniem z łóżka. Największe kłopoty z ciśnieniem mogą przytrafić się nocą, więc poranny pomiar będzie odpowiadać temu, co się wtedy dzieje. Zawsze należy również sprawdzać ciśnienie w wypadku złego samopoczucia czyli przykładowo szumów w uszach czy też bólu głowy.

Jeśli zaintrygował Cię ten artykuł, to sprawdź szczegóły, które także są na opisywany temat. Zawsze lepiej jest znać więcej szczegółów.

Nie ma potrzeby robić tego kilka razy na dzień bez wyraźnych przyczyn. Powinien martwić nagły skok lub SPAdek ciśnienia o przykładowo kilkadziesiąt milimetrów słupka rtęci czy też stałe ciśnienie powyżej 140/90 Hg. W takiej sytuacji konieczna jest rozmowa z lekarzem, który w razie potrzeb skoryguje kurację. Nie warto panikować, gdy nasze ciśnienie podskoczy na skutek zdenerwowania czy też zmęczenia. Kiedy ochłoniesz, powróci do normy.


sport - krajobraz
Twórca: Your Best Digs
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Polecamy też

Na jakie kwestie należy zwracać uwagę przy wyborze rolek?

hotel - image
Twórca: Nova
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Dzisiaj wielu ludzi przywiązuje większą uwagę na prowadzenie odpowiedniego trybu życia. Więcej osób spędza czas na rowerze, pływając kajakiem czy jeżdżąc na deskorolce lub wrotkach.


Aby przeprowadzić pomiar ciśnienia za pomocą ciśnieniomierza mechanicznego, wymagane jest ręczne napompowanie mankietu i odsłuchanie tonów nad tętnicą ramieniową, poniżej założonego mankietu, przy pomocy słuchawek lekarskich. Wyróżnia się tu ciśnieniomierze rtęciowe i sprężynowe. Nie można ich już nigdzie nabyć, lecz wciąż są stosowane w placówkach służby zdrowia. Ciśnieniomierz elektryczny przykładowo mierzy ciśnienie na nadgarstku. Tego typu urządzenia są o wiele prostsze w obsłudze i nie wymagają używania słuchawek lekarskich, a wartość ciśnienia jest pokazywana na wyświetlaczu LCD.


Są one bardzo wygodne, lecz nie są jednak polecane, ponieważ niezbyt dokładnie mierzą nasze ciśnienie. Ciśnieniomierze rtęciowe z kolei są znacznie trudniejsze w eksploatacji.
2022/01/27, 07:40:56
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.