Wilno – fantastyczne miasto turystyczne, zatem co dobrze zobaczyć w stolicy Litwy, kiedy i my zamierzamy się tam udać

Kiedy dają się nam we znaki długie, zimowe miesiące, dobrze zaplanować sobie fenomenalną podróż wiosenną. Nie musimy od razu szykować się na Malediwy, starczy moment relaksu w stolicy Litwy. Wilno wabi turystów z całego świata, dlaczego więc i ty nie miałbyś go odwiedzić?
Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie zwiedzania od Starówki Wileńskiej, która charakteryzuje się mnogością stylów architektonicznych, co oznacza żywą przeszłość Wilna.


Starówka jest uznana przez UNESCO za najpiękniejszą starówkę w Europie Środkowo-Wschodniej. Ale nie wyłącznie ona jest warta uwagi, atrakcyjnych oraz malowniczych miejsc jest znacznie więcej. Bezsprzecznie warto udać się na Górę Zamkową, z której ujrzymy nieziemską panoramę miasta - dowiedz się nieco więcej. Bezapelacyjnym symbolem Wilna jest również Ostra Brama, lecz też nie można nie zajrzeć na Cmentarz na Rossie. Zobaczymy w tym miejscu faktycznie piękne nagrobki i pomniki, a także spoczywa tutaj dużo znanych oraz istotnych Polaków, więc to jeden z kluczowych polskich cmentarzy, choć położony jest nie w Polsce, ale na Litwie. Niezwykle ważnym średniowiecznym zabytkiem jest ponadto Kościół Św. Anny.
Niemcy
Twórca: Jose Monsalve 2
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Choć nieduży, to ma przepiękne, finezyjne koronkowe rzeźbienia oraz zdobienia umiejscowione na fasadzie. Kolejnym o nie mniejszym znaczeniu jest Kościół Św. Piotra oraz Pawła, jak również katedra Św. Stanisława. Będąc w Wilnie nie można też nie pospacerować po deptaku, a mianowicie po Ulicy Zamkowej, gdzie można zachwycać się zabudową miasta i zakupić niejedną pamiątkę dla najbliższych.
Po powrocie z fenomenalnej wyprawy ochota na podróżowanie wcale nie jest mniejsza, a tak naprawdę przeciwnie - zobacz. Chcemy znowu gdzieś jechać, najlepiej z miejsca.
miasto
Twórca: Clemens v. Vogelsang
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Wystarczy, iż przepierzemy parę ubrań, zapakujemy niezbędne rzeczy oraz już możemy jechać. Nie trzeba się tak spieszyć, lecz owszem, można już zastanawiać się nad kolejnym wyjazdem i tym razem zdecydować się na na przykład Hamburg.


Nigdy nie wpadłeś na to, by tam jechać? To błąd, gdyż to miasto uznawane za jedno z najpiękniejszych miast z Niemiec. Umiejscowiony jest nad wodą i niewątpliwie zachwyci każdego. Perła północy zapewnia sposobność korzystania z niejednych atrakcji, dzięki którym każdy dzień będziemy mieć zapełniony 24 godziny na dobę.
2019/02/23, 07:36:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.