Pakowanie - czynność, jaką mało kto lubi - jak sprostać temu zadaniu?

Zazwyczaj jeżeli mówimy o podróżach, nasi rozmówcy negatywnie reagują w jedynym momencie - gdy wspominamy o pakowaniu. To najbardziej przykre ze wszystkich spraw, jakie związane są z wakacjami: trzeba systematyki i zorganizowania, by bez stresów podejść do pakowania i zakończyć cały ten proces sukcesem.


podróż
Treści źródłowe: pixabay.com
Jaki bagaż do samolotu jest odpowiedni? To pytanie na pewno muszą sobie zadać wszystkie osoby, jakie przygotowują się do podróży tym środkiem transportu. Jednak nie ma tutaj jednej odpowiedzi - różnorodne linie mają swoje obostrzenia związane z tą kwestią (nasza strona internetowa). Samoloty mają różne wymiary, w związku z tym przestrzeń bagażowa również jest różnorodna, dlatego więc i gabaryty bagaży różnią się między sobą.

Jeśli uważasz, że odnajdziesz przyciągające oko treści w internecie, to przejdź (https://koneser.eu/o-koneserze/powierzchnie-eventowe/) do omawianego problemu oraz kliknij w link mieszczący się tutaj.

Jednak można tak całkowicie ogólnie stwierdzić, jakie rzeczy na pewno nie nadają na taką podróż, jaki bagaż do samolotu na pewno nie zostanie wpuszczony. Są to towary powszechnie uznane za niebezpieczne, przykładowo wszelakie odczynniki chemiczne, broń palna, przedmioty produkujące intensywny zapach, zwierzęta, produkty o nietypowych kształtach, materiały wybuchowe, substancje żrące i tym podobne - wszystko to, co nawet potencjalne mogłoby zagrozić pasażerom oraz ogólnie rozumianemu bezpieczeństwu lotu.
stok
Twórca: Joe Taylor
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Istnieją również obostrzenia wiążące się z przewożeniem kosmetyków (lot.com/pl/pl/bagaz-rejestrowany). Tak samo jak w przypadku gabarytów bagażu podręcznego także tutaj każda linia lotnicza ma swoje własne wytyczne. Warto z nimi zapoznać, by uniknąć potem licznych przykrych sytuacji.Generalnie kosmetyki w bagażu podręcznym można przewozić, lecz nie wszystkie i nie w każdej ilości.


Praktycznie wszędzie obowiązuje zakaz wnoszenia na pokład dezodorantów w aerozolach - to wymóg bezpieczeństwa. Wszelakie inne preparaty powinny być przełożone do przezroczystych pojemników i spakowane do przezroczystej kosmetyczki.
2021/06/05, 08:39:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.