Propozycje dla młodych

Wakacje zbliżają się ogromnymi krokami. Mnóstwo ludzi zastanawia się gdzie wyjechać tego roku. Najbliżej i najoszczędniej można spędzić wolne w Europie. Na zachodzie i północy może być raczej drogo, jednakże im bardziej w stronę Azji, czyli na wschód i od Polski, tym koszty powinny być mniejsze.

Plaża
Twórca: Bryn Pinzgauer
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Hiszpania to kraj niezwykle ochoczo zwiedzany przez turystów. Poniektórzy uznają Barcelonę za najpiękniejsze miasto. Są góry, są kotliny, jest przede wszystkim morze i ten niesamowity, nieuchwytny nastrój cudownej metropolii. Miasto to odróżnia się przepięknym, ciągnącym się kilometrami, nadmorskim brzegiem na długości miasta. Dla wielbicieli piłki nożnej niezapomnianym wrażeniem okaże się zwiedzenie boiska FC Barcelony. Czarodziejskie pokazy przepięknej fontanny, która pląsa w rytm muzyki oczarują każdego.

Będąc w Hiszpanii wskazane jest odwiedzić Malagę. To miasto jest położone nad samym morzem. Jest możliwość tu zwiedzić śliczną katedrę, oraz gród. To miasto Picassa przyciąga swoim niepowtarzalnym nastrojem, pełnym małych uliczek z restauracjami i kawiarenkami.
Walencja jest niezwykle modna nie tylko pośród zagranicznych turystów, lecz chętnie wyjeżdżają do niej sami Hiszpanie. Pomimo, że jest to miejsce w szczególności oblegane przez podróżników, wskazane jest tam pojechać, aby odwiedzić Miasto Sztuki i Nauki.

Nieopodal znajdują się znane kurorty. Jedną z mniej zwiedzanych wysepek jest Minorka. Ładne wybrzeża i ciepła woda jest walorem wszelkich hiszpańskich miejscowości wypoczynkowych. Wielbiciele nurkowania znajdą w owym kraju wspaniałe punkty z krystalicznie czystą wodą i różnorodną florą. Są także znakomite miejsca dla surferów, którzy wyszukują silnych wrażeń.

Tarifa jest położona nad Adriatykiem i jest uznawana za europejską stolicę windsurfingu, bowiem jest sławna z wiejących tu silnych wiatrów. W pobliżu znajdują się rozległe plaże a przy nich urokliwe wioski z pierwszorzędną kuchnią.

Hiszpania to prawdziwy eden też dla degustatorów, przede wszystkim amatorów owoców morza. Proponowane w tym miejscu świeże ryby mają doskonały smak. Powinno się wybrać się w owe strony, szczególnie gdy linie lotnicze oferują sporadyczne tańsze przeloty.
2018/06/21, 16:55:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.