Gdzie dobrze jest spędzić urlop w górskim klimacie? Zakopane oczywiście!

Właściwie można wymienić jedną miejscówkę, która jest centrum tatrzańskich gór. Mowa naturalnie o Zakopanem, uroczym miejscu u podnóża skalistych Tatr. jeżeli chodzi o atrakcje, Zakopane ma w ofercie wielką gamę przynęt dla gości.

Najbardziej znanym punktem w Zakopanem jest bez żadnych wątpliwości ulica Krupówki, wzdłuż której znajduje się sporo sklepów i knajp. To obowiązkowy punkt dla każdego, kto do stolicy Tatr przyjechał pierwszy raz. Tu też początkujący napotka liczne punkty informacyjne, w których otrzyma konieczne dane na temat Zakopanego i miejsc sąsiednich. W Zakopanem trzeba koniecznie skosztować miejscowej kuchni bacowskiej, która jest cudna. Warto również udać się na koncert lokalnych zespołów, które ukochał szczególnie Jan Paweł II.

Wycieczki, góry
Twórca: sxc.hu
Treści źródłowe: http://sxc.hu
Główną atrakcją Zakopanego jest sąsiedztwo Tatr. W kurorcie da się ustanowić całkiem wygodną bazę turystyczną na trasy po skalistych graniach. Stąd startuje szlak górski na Morskie Oko i inne, bardzo interesujące miejsca. Z Zakopanego można wjechać na niedalekie szczyty dzięki kolejkom linowym. Warto wybrać się na Kasprowy Wierch, z którego rozciąga się przepiękny krajobraz na Tatry.

Zwolennicy dyscyplin zimowych odnajdą w mieście rewelacyjne atrakcje. Zakopane może poszczycić się najznamienitszą w kraju skocznią do konkursów, na której co roku odbywają się rodzime i międzypaństwowe konkursy w tej widowiskowej dyscyplinie. Zimą Zakopane przeobraża się w najlepsze miejsce dla fanów nart. Kurort oferuje wiele komfortowych tras zjazdowych i funkcjonujące wyciągi krzesełkowe.

Jeżeli chodzi o miejsce pobytu, dobrze jest wpisać w przeglądarce frazę: "noclegi Zakopane" (sprawdź też w tym miejscu: noclegi zakopane na Miasto gwarantuje gościom kilka przybytków. Każdy, kto zamierza podczas wczasów zaznać relaksu, musi odwiedzić spa Zakopane. Rozsądnie jest wyłożyć trochę środków na pełen serwis usług odnowy biologicznej, ponieważ styrany całoroczną harówką człowiek po prostu tego pragnie.
2020/02/12, 07:55:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.