Sport to zdrowie, ale niech pozostanie także bezpieczny!

Wiele osób jest miłośnikami sportu i nie da się ukryć, że te zwłaszcza ekstremalne narażają nasze życie i zdrowie. Jeśli chodzi o metody zapobiegania rozmaitym kontuzjom czy groźnym wypadkom, to z pewnością mamy świadomość, że zdrowy rozsądek w tej kwestii to podstawa do tego, by zapewnić sobie bezpieczeństwo. Nie należy robić niczego, co bezpośrednio może spowodować tak poważne tragedie, jakimi są np. paraliż, bezwład czy podobne. To my sami odpowiadamy za siebie, stąd też uprawiając sport miejmy to na uwadze i nie decydujmy się na ryzykowne zachowania. Co ważne, nasz przykład służy za wzór ludziom młodszym od nas, czyli w szczególności dzieciom, które powinniśmy uczyć, że o zdrowie należy się troszczyć i swoje oraz innych życie szanować. Już dziś pomyślmy o profilaktyce, a wówczas nieprzewidziane wypadki nie będą naszym udziałem. Pamiętajmy, że sport powinien nie tylko zapewniać nam odpowiednie samopoczucie, ale również powinien być w pełni bezpieczny, dlatego róbmy wszystko, żeby tak właśnie było.

sportowcy
Twórca: Gabriel Porras
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Bez względu na to, na jaką dyscyplinę się zdecydujemy, zawsze na początku naszej przygody z konkretnym sportem dokładnie musimy się zapoznać z wszystkim tym, co związane jest z bezpiecznym wykonywaniem poszczególnych czynności. I tak, np. naukę jazdy na nartach najlepiej rozpocząć we współpracy z instruktorem, a nasze poczynania w basenie niech kontroluje ratownik. Bez tego ani rusz, bowiem złe nawyki obrane na samym początku negatywnie skutkują za każdym następnym razem. Warto również wiedzieć, że przed ostatecznym podjęciem decyzji o rozpoczęciu intensywnego uprawiania jakiejś dyscypliny, lekarz sportowy winien nas zbadać i ocenić, czy posiadamy konkretne predyspozycje przydatne w wybranej dyscyplinie.


Może Cię również zainteresować: http://www.rehabilitacje.org_flickr_3629943983.jpg|L|W=200|ALT=rehabilitacja]
Zwykle sami niechętnie mówimy o konsekwencjach swojego zaniedbania, stąd też dosyć rzadko można usłyszeć w radiu czy telewizji, iż ludzie bezmyślnie uprawiający sport doprowadzają się do stanu tak złego, że nawet ciężko go sobie wyobrazić. Nie bądźmy obojętni w sprawach związanych z bezpieczeństwem. Już dziś ubezpieczmy się, by w razie nieoczekiwanego wypadku mieć zapewnioną kompleksową pomoc medyczną. Pamiętajmy, że rehabilitacja kręgosłupa, gimnastyka i inne - są dość drogimi usługami, z których możemy zrezygnować dzięki temu, że będziemy starać się bezpiecznie ćwiczyć.

Może Cię również zainteresować:
http://www.rehabilitacje.org/masaz

Polecamy też

Wskazówki na zdrowy czas poza domowymi pieleszami

gogle
Twórca: Multi Communications Sp. z o.o.
Treści źródłowe: Multi Communications Sp. z o.o.
Przebywanie w sporym mieście może mieć ujemny wpływ na nasze zdrowie. W feworze obowiązków zaniedbujemy nas samych. Z tego powodu zaopiekuj się sobą i zorganizuj wycieczkę w oddaleniu od gwaru metropolii.
2019/03/15, 09:21:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.