Jak duże powinno być poprawne ciśnienie krwi?

Szumy w uszach, bóle głowy, znużenie czy zasłabnięcia, mogą być symptomem problemów z ciśnieniem. Zainteresuj się, który z ciśnieniomierzy zrobi w najwyższym stopniu dokładny pomiar.


Za prawidłowe ciśnienie krwi uznaje się wartość pomiędzy 120/80 a 139/98 milimetrów słupa rtęci (mmHg).




dietetyk
Twórca: Phillip Pessar
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


sklep
Twórca: Felixe


tętnicze diagnozuje się w takiej sytuacji, kiedy podczas dwóch następnych wizyt lekarskich ciśnieniomierz pokaże przeszło 140/90 mmHg. Jeżeli ciśnienie utrzymuje się poniżej 160 mmhg, mamy w takiej sytuacji do czynienia z hipotonią, czyli niedociśnieniem tętniczym. Hipertensja dotyczy nawet co trzeciego dorosłego człowieka. Długi czas nie okazuje wyrazistych objawów, a nie leczone może nawet prowadzić do uszkodzenia narządów, czy też nawet do śmierci. Niebezpieczne jest też niedociśnienie tętnicze, które może powodować omdlenia i może przyczynić się do niezbyt dobrego samopoczucia, nudności, znużenia, zmęczenia czy też bólów głowy. Zadaniem specjalisty przy dokonywaniu poprawnego pomiaru jest zbadanie w gabinecie lekarskim - odpowiedni wynik w połączeniu z doświadczeniem oraz wiedzą specjalisty pozwalają na postawienie poprawnej diagnozy i zaproponowanie efektywnego leczenia.


Kiedy badanie w warunkach domowych wykazuje wartości prawidłowe, z kolei w czasie kolejnych wizyt u lekarza obserwuje się wzrost ciśnienia, to zachodzi tzw. efekt białego fartucha. Taka reakcja może zaistnieć w sytuacji stresowej, z kolei niewątpliwie wizyta u doktora często budzi napięcia u chorego, co natomiast powoduje pobudzenie układu nerwowego, efektem czego przyrost ciśnienia tętniczego. Wtedy warto skontrolować ciśnienie w domu zakupując wysokiej klasy ciśnieniomierz, spisać wyniki i skonsultować się z doktorem. W aptekach oraz sklepach medycznych można znaleźć wiele ciśnieniomierzy, przykładowo automatyczny, zakładany na nadgarstek.




Instrument mierzy ciśnienie przy pomocy mikroportu, który wychwytuje uderzenia krwi o ścianki naczyń krwionośnych.

Spodobał Ci się nasz tekst? Zatem czytaj tutaj więcej (http://www.boxmetmedical.pl/wopr,g406.html), co chcesz na następnej witrynie, którą z radością dla Ciebie opracowaliśmy.

Takie narzędzia charakteryzują się najmniejszą dokładnością, z tego też powodu nie są zalecane dla osób ze zdiagnozowanym nadciśnieniem.
2023/11/21, 08:14:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.