Sport i odpoczynek|Sport a więc forma relaksu

W sumie nie ma o czym mówić, rzeczywistość jest taka, że jeżeli nie uprawiamy sportu to bardzo szybko tracimy jędrność i gibkość. Niestety, tylko małe dzieci mogą bezkarnie robić, co im się tylko podoba a i tak zawsze rozkosznie się prezentują. Kiedy dorastamy bycie „pulpecikiem” dla naszej rodziny, okażę się koszmarem w szkole. Z tego powodu dobrze jest ćwiczyć. Ale wielu osobom sport kojarzy się z czymś męczącym i często upokarzającym, bo jak ma się parę kilo nadwagi, to zawsze przegrywa się z innymi. A jeśli wcale się nie ćwiczy i niby jest się szczupłym, ale nie potrafi się złapać piłki do kosza to też nie jest zbyt fajnie. Dlatego warto pamiętać o tym, że sport w prosty sposób można połączyć z przyjemnym wypoczynkiem. Otóż sport i rekreacja powinny być nierozłączne. Można iść na żwawy spacer ze znajomą, możemy pójść na plażę i poodbijać piłkę do siatki z rodzeństwem. Takie małe kroki są w stanie pomóc nam w oswojeniu się ze sportem. A jeżeli będziemy spędzać wolny czas właśnie ćwicząc w różnej firmie to od razu poczujemy się lepiej.
Sport to zdrowie

na zajęciach fitness
Twórca: Rockwall TX Cuckold Couple
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Niektórzy lubią ćwiczyć na lekcjach z wychowania fizycznego, a dla wielu to istna mordęga. Jednak, gdy nie chodzimy już do szkoły nagle okazuje się, że sport i rekreacja to najfajniejsze, co mogliśmy sobie wymarzyć. Nie mamy ochoty latem wylegiwać na plaży i opalać, bo lepiej wypożyczyć rower (siodełka rowerowe) lub narty wodne i poszaleć. Nie mamy ochoty jesienią siedzieć pod kocem i gapić się w telewizor, bo chcemy pójść na basen - http://www.belvederehotel.pl/spa-wellness/centrum-wodno-termalne - lub na zajęcia z jogi. Jak już szaleć, to może nurkowanie? Wtedy warto zadbać o dobry, profesjonalny sprzęt - ratunkowy sprzęt wodny. Nagle wychodzi na to, że jeśli spędzać wolny czas to jedynie aktywnie. Jest tyle ciekawych opcji, basen, bieganie, aerobik, joga itp. Wszystko, co sobie wymyślimy. I nagle zaczynamy rozumieć, że bezsensownie braliśmy zwolnienia na lekcje wf.


Polecamy też

Z rowerem w podróż

Jeżdżenie rowerem to hobby cieszące się coraz większą popularnością. Pedałując radośnie przed siebie nie tylko zdobywamy piękną oraz smukłą sylwetkę i zwiększamy masę mięśniową. Przerzucając się z pozostałych form transportu nie zanieczyszczamy przy okazji środowiska. Plusy na pewno są warte podkreślenia jednak zainteresowanie trzeba w pierwszej kolejności zwrócić na podstawowy element opisywanego sportu – rowerze. Jaki więc rodzaj powinniśmy wybrać?

Wiadomo, że sporo zależy od osoby, która nas uczy, ale bardzo często jest tak, że jak dziecko się uprze, że nie będzie ćwiczyło to nie zmieni zdania. Dlatego warto zamiast standardowych zajęć dać też uczniom jakieś urozmaicenie i raz na jakiś czas nauczyć ich jakiegoś tańca albo nauczyć ich kilku pozycji z jogi. Dziecko, które od małego polubi sport może rzeczywiście sporo zawojować w którejś dziedzinie sportu, a co najważniejsze wygra swoje zdrowie. Zamiast, więc kazać dziecku ćwiczyć na wf postarajmy się, jako rodzice, zauważyć, co mu w tych lekcjach przeszkadza. Musimy postarać się poznać przyczyny owego „nie chcę” i poradzić sobie z nimi.
2020/02/15, 07:17:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.