Wymarzone wakacje - zobacz idealne miejsce na urlop!

Sezon wakacyjny za pasem, a wielu z nas ciągle zapewne nie ma jeszcze zaplanowanego odpoczynku. Pośpiech i codzienna gonitwa nie pozwalają na drobiazgowe przygotowywanie planów urlopowych. Podlasie pełne jest urokliwych miejsc, w których nawet w ostatniej chwili znajdziemy miejsca, które pozwolą zregenerować moce przed następnymi miesiącami w pracy.

przyroda na podlasiu
Wiele osób łączy Podlasie z małymi wioskami, jakie żyją własnym rytmem, w zgodzie z naturą i jej kalendarzem. Jest w tym nieco racji. Nie brakuje tutaj miejsc, jakie zachęcają do zatrzymania się, do odpoczynku, zebrania myśli a także wyciszenia. Nawet trakty turystyczne, takie jak Kraina Otwartych Okiennic albo Rezerwat Krzemianka nie przytłaczają jeszcze ilością wędrowców. To właśnie jest piękne.

Wspaniałe jak też niezatłoczone powierzchnie – w aurze unikalnej przyrody czy też śladów historii i kultury. Niemal każdy, kto miał szansę wypoczywać na Podlasiu, zwłaszcza w sezonie letnim mógł spróbować, jak smakuje wielokulturowość. Literalnie – smakuje. Liczne festyny z regionalną kuchnią, agroturystyki tatarskie, restauracje kuchni litewsko-polskiej a także inne sprawiają, iż Podlasie pachnie jak też smakuje wyśmienicie. Wakacje okraszone wielokulturowymi smakami na długo zostaną w pamięci.


Polecamy też

Turystyka, odpoczynek

Wakacje na Bali
Twórca: Madalina Ungur
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Gdy planujemy swe upragnione wczasy warto pomyśleć o czymś naprawdę wyjątkowym. Nie ma, co wybierać znanych opcji, lepiej postawić na miejsca, w których jeszcze nie udało nam się dotrzeć. Na przykład egzotyka z niemiec na sto procent bardzo nas zaskoczy.

park
Twórca: http://sxc.hu
Treści źródłowe: http://sxc.hu
Wielbiciele natury, gatunków chronionych jak też wszyscy, którzy uwielbiają odpoczynek wśród zieleni z całą pewnością zechcą zorganizować swój czas wolny na Podlasiu. Parki narodowe, rezerwaty przyrody, leśne kompleksy wypoczynkowo-edukacyjne - np. Bajdarka - noclegi na Podlasiu, wszystko to jest siłą Podlasia oraz najogromniejszym atutem rejonu. Punkty tj. Silvarium, Arboretum, Krzywe bądź Kładka nad Narwią to jedynie niektóre, być może mniej popularne, ale przez to spokojniejsze oazy odpoczynku wśród wdzięków natury. Nie warto zawężać się jedynie do okolic znanej Puszczy Białowieskiej, choć niczego jej nie brakuje. Podlasie pełne jest punktów, które dobrze jest odkrywać jak też podziwiać.

Podróże kształcą. Wypoczynek na Podlasiu również może okazać się świetną lekcją wychowawczą dla naszych dzieciaczków, a nawet nas samych. Trakt Ekumeniczny pozwala cieszyć się pięknem przyrody, a zarazem zaznajomić się z ciekawymi mitami i informacjami. Klasztor Kamedułów, Grabarka, Meczet w Kruszynianach albo też Monaster jak też Muzeum Ikon w Supraślu to jedynie nieliczne miejsca – symbole różnorodności religijnej Podlasia2019/06/06, 07:23:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.