Dlaczego warto wybrać jeździectwo?

Główną zaletą jazdy konnej jest możliwość przestawania z ślicznymi i szlachetnymi zwierzętami, jakimi bez wątpienia są konie.


Ich dobroczynne oddziaływanie na człowieka jest bezdyskusyjnym faktem.
Butelka wina
Twórca: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Prócz wpływania na sferę cielesną człowieka - stymulacja nieomal wszystkich mięśnie organizmu, kształtowanie prostej postawy, poprawa wydolności serca jak też ogólnej kondycji, a także obniżenie ciśnienia a także napięć związanych z napięciem, jazda konna oddziałuje również na sferę psychiczną. Zwiększa pewność siebie, kształtuje odpowiedzialność. Jazda konna (więcej szczegółów) ma tak dużo zalet, iż nie łatwo je wszystkie przytoczyć i obliczyć. Jedno jest jednak pewne, oprócz głównych zalet, którymi charakteryzują się nieomal wszystkie sporty, jazda konna posiada tę przewagę, że dzięki kontaktom ze zwierzakiem, jest to coś więcej aniżeli zwyczajny sport. Wpływa ona pozytywnie nie wyłącznie na nasze ciało, lecz też na ducha. Warto też nadmienić o jej terapeutycznych właściwościach, co z pewnością oddziałuje na powodzenie tej dyscypliny.


jazda konna
Twórca: www.sxc.hu
Treści źródłowe: www.sxc.hu


Początki mogą wydawać się skomplikowane, szczególnie, iż każdy wierzchowiec jest inny i trzeba wyczuć jego temperament. Z jednymi możemy błyskawicznie się zaprzyjaźnić, inne potrzebują na to więcej czasu. Jednakże jeżeli nauczymy się podstawowych reguł jazdy konnej, bardzo szybko będziemy czuć ogromną przyjemność z obcowania z owym zwierzęciem. Jazda w terenie, galop po ścierniskach to jedynie niektóre z przeżyć, jakich można doświadczyć.
Jeżeli mamy swojego wierzchowca czy ujeżdżamy zawsze tego samego wierzchowca, po pewnym czasie wyczujemy harmonię rodzącą się między wierzchowcem a jeźdźcem. Poczucie, iż taka harmonia została uzyskana, powiększa radość, którą czerpiemy z konnej jazdy.
2020/01/28, 10:28:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.