Jeździectwo - co musimy wiedzieć o jeździe konnej

Każdy, kto choć jeden raz próbował dosiąść wierzchowca, wie, iż jeździectwo jest to jeden ze wspaniałych sposobów na kontakt z naturą. Idealna pora na rozpoczęcie przygody z jazdą konną to lato.


Coraz więcej osób przekonuje się, że jazda konna jest radością dostępną nieomalże dla każdego, niezależnie od pogody.


Warto mieć ubezpieczenie


Polecamy też

Wierzchowiec terapeuta

hipoterapia
Twórca: McArthurGlen Designer Outlets
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
To, że jeździectwo jest przyjemne oraz zdrowe, wiadomo od wieków, ale dopiero od niedawna konie wykorzystuje się w terapii.


Hipoterapia jest to całokształt zabiegów terapeutycznych, do jakich wykorzystuje się konika.


Nawet spokojny spacerek po łąkach stanowi dla mieszczucha niezapomniane doznanie. Rozwój rekreacji, a nawet wykorzystanie tychże zwierząt w lecznictwie sprawia, że konie (tutaj więcej) wracają do mody. wakacje w siodle, parodniowe rajdy konne, pokazy, zawody ujeżdżenia jak też wyścigi wszelkie te konkurencje zdobywają coraz to więcej zwolenników. Istnieje duża rozmaitość typów koników. Jednak najczęściej słyszy się o podziale rumaków na gorącokrwiste - konie [https://www.equiversum.pl/pl/p/Loesdau-Siatka-na-siano-duza/1005] lekkie, szlachetne do których zalicza się głównie araby, angloaraby, oraz konie zimnokrwiste, przykładowo bretony.


jazda konna
Twórca: Artur Nowacki
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Najważniejszą częścią stroju jeździeckiego jest okrycie głowy, a więc toczek wykonany ze sztywnego syntetyku oraz pokryty ciemnym aksamitem. Konieczne są też odpowiednie, wysokie buty, natomiast przed otarciami najskuteczniejszą ochronę stanowią bryczesy innymi słowy spodnie z dodatkowymi wzmocnieniami na wysokości kolana. Ważnym fragmentem ubioru są również rękawiczki. Zawodników startujących w takich konkurencjach jak ujeżdżenie obowiązuje bieluteńka koszula, bryczesy oraz frak w odcieniu czarnym albo czerwonym. Ogłowie dla wierzchowca a więc uzda złożone jest z wędzidła jak też całego zestawu skórzanych pasów wkładanych na końską głowę jak też powiązanych z wodzami.


Konie używane do skoków czy też dużo chodzące po kamiennej powierzchni otrzymują podkowy, z kolei w zimie albo przy bardzo trudnych warunkach do podków przymocowuje się ocele.
2018/10/06, 07:21:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.