Jeździectwo - co musimy wiedzieć o jeździe konnej

Każdy, kto choć jeden raz próbował dosiąść wierzchowca, wie, iż jeździectwo jest to jeden ze wspaniałych sposobów na kontakt z naturą. Idealna pora na rozpoczęcie przygody z jazdą konną to lato.


Coraz więcej osób przekonuje się, że jazda konna jest radością dostępną nieomalże dla każdego, niezależnie od pogody.


Warto mieć ubezpieczenie


Polecamy też

Ciekawy wypoczynek

kobiety na koniu
Treści źródłowe: flickr.com
Dzieci do wyjazdu na obóz może usposobić przychylnie jedynie atrakcyjny program. Organizatorzy tego typu wyjazdów z roku na rok wzbogacają swoją propozycję. Kolonie tematyczne dla dzieci o wiele różnią się od owych dla młodzieży, ponieważ ich możliwości i potrzeby są całkiem inne. Program obozu dla dzieciaczków uwzględnia więcej zabaw. Pośród kolonii tematycznych dla dzieciaczków wyróżnić można: obozy językowe, artystyczne sportowe oraz obozy przygodowe.


Nawet spokojny spacerek po łąkach stanowi dla mieszczucha niezapomniane doznanie. Rozwój rekreacji, a nawet wykorzystanie tychże zwierząt w lecznictwie sprawia, że konie (tutaj więcej) wracają do mody. wakacje w siodle, parodniowe rajdy konne, pokazy, zawody ujeżdżenia jak też wyścigi wszelkie te konkurencje zdobywają coraz to więcej zwolenników. Istnieje duża rozmaitość typów koników. Jednak najczęściej słyszy się o podziale rumaków na gorącokrwiste - konie [https://www.equiversum.pl/pl/p/Loesdau-Siatka-na-siano-duza/1005] lekkie, szlachetne do których zalicza się głównie araby, angloaraby, oraz konie zimnokrwiste, przykładowo bretony.


jazda konna
Twórca: Artur Nowacki
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Najważniejszą częścią stroju jeździeckiego jest okrycie głowy, a więc toczek wykonany ze sztywnego syntetyku oraz pokryty ciemnym aksamitem. Konieczne są też odpowiednie, wysokie buty, natomiast przed otarciami najskuteczniejszą ochronę stanowią bryczesy innymi słowy spodnie z dodatkowymi wzmocnieniami na wysokości kolana. Ważnym fragmentem ubioru są również rękawiczki. Zawodników startujących w takich konkurencjach jak ujeżdżenie obowiązuje bieluteńka koszula, bryczesy oraz frak w odcieniu czarnym albo czerwonym. Ogłowie dla wierzchowca a więc uzda złożone jest z wędzidła jak też całego zestawu skórzanych pasów wkładanych na końską głowę jak też powiązanych z wodzami.


Konie używane do skoków czy też dużo chodzące po kamiennej powierzchni otrzymują podkowy, z kolei w zimie albo przy bardzo trudnych warunkach do podków przymocowuje się ocele.
2018/10/06, 07:21:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.