Jeździectwo - co musimy wiedzieć o jeździe konnej

Każdy, kto choć jeden raz próbował dosiąść wierzchowca, wie, iż jeździectwo jest to jeden ze wspaniałych sposobów na kontakt z naturą. Idealna pora na rozpoczęcie przygody z jazdą konną to lato.


Coraz więcej osób przekonuje się, że jazda konna jest radością dostępną nieomalże dla każdego, niezależnie od pogody.


Warto mieć ubezpieczenie


Polecamy też

Propozycje podróżnicze dla szczególnych przeciwników zimowego chłodu.

Malediwy
Twórca: Saïda Hächler
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Jeśli skończą się wakacyjne upały a nadchodzą początkowe jesienne, zachmurzone, melancholijne wieczory bardzo sporo osób zastanawia się, gdzie uciec, aby nie trzeba było spędzić pory zimowej w kraju. Będą to zwyczajnie tego typu osoby, które nie wyobrażają sobie, że wówczas, gdy spada duża ilość śniegu musiałyby być na miejscu. O ile w takim razie ktokolwiek sam się kwalifikuje do tych ludzi i przy tym dysponuje stosownymi środkami pieniężnymi, to naprawdę ma obowiązek się zastanowić, czy tego typu wypad nie będzie również dobrym wyjściem dla niego.


Nawet spokojny spacerek po łąkach stanowi dla mieszczucha niezapomniane doznanie. Rozwój rekreacji, a nawet wykorzystanie tychże zwierząt w lecznictwie sprawia, że konie (tutaj więcej) wracają do mody. wakacje w siodle, parodniowe rajdy konne, pokazy, zawody ujeżdżenia jak też wyścigi wszelkie te konkurencje zdobywają coraz to więcej zwolenników. Istnieje duża rozmaitość typów koników. Jednak najczęściej słyszy się o podziale rumaków na gorącokrwiste - konie [https://www.equiversum.pl/pl/p/Loesdau-Siatka-na-siano-duza/1005] lekkie, szlachetne do których zalicza się głównie araby, angloaraby, oraz konie zimnokrwiste, przykładowo bretony.


jazda konna
Twórca: Artur Nowacki
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Najważniejszą częścią stroju jeździeckiego jest okrycie głowy, a więc toczek wykonany ze sztywnego syntetyku oraz pokryty ciemnym aksamitem. Konieczne są też odpowiednie, wysokie buty, natomiast przed otarciami najskuteczniejszą ochronę stanowią bryczesy innymi słowy spodnie z dodatkowymi wzmocnieniami na wysokości kolana. Ważnym fragmentem ubioru są również rękawiczki. Zawodników startujących w takich konkurencjach jak ujeżdżenie obowiązuje bieluteńka koszula, bryczesy oraz frak w odcieniu czarnym albo czerwonym. Ogłowie dla wierzchowca a więc uzda złożone jest z wędzidła jak też całego zestawu skórzanych pasów wkładanych na końską głowę jak też powiązanych z wodzami.


Konie używane do skoków czy też dużo chodzące po kamiennej powierzchni otrzymują podkowy, z kolei w zimie albo przy bardzo trudnych warunkach do podków przymocowuje się ocele.
2018/10/06, 07:21:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.