Wierzchowiec terapeuta

To, iż jeździectwo jest zdrowe a także przyjemne, wiadomo od wieków, lecz dopiero od niedawna konie wykorzystuje się w terapii.


Hipoterapia jest to całokształt zabiegów terapeutycznych, do których wykorzystuje się konika.


trenerzy
Twórca: Sjoerd Lammers
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


hipoterapia
Twórca: McArthurGlen Designer Outlets
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Hipoterapia jest w większości wypadków rehabilitacją wspomagającą pozostałe sposoby leczenia. Bezdyskusyjną wartością hipoterapii jest jej wszechstronność. Fachowo prowadzona hipoterapia wpływa na sferę ruchową a także sensualną człowieka, a także jego funkcjonowanie umysłowe jak też społeczne. Hipoterapia, choć swoim wpływem obejmuje bez liku jednostek chorobowych, jak każda odmiana terapii ograniczona jest tak wskazaniami jak i przeciwwskazaniami, z jakimi rodziciel czy też opiekun osoby niepełnosprawnej winien się zaznajomić przed zdecydowaniem się na tę formę kuracji.


Polecamy też

Moda w ostatnim okresie szalenie szybko się zmienia i pragniemy za nią nadążyć, żeby ładnie wyglądać

cellulit
Twórca: Kendra Goering
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Moda bywa kapryśna. Zmienia się zazwyczaj tak szybko, że nie jesteśmy w stanie tego ogarnąć. Nie każdy może sobie pozwolić na to, żeby co sezon całkowicie wymieniać swoją szafę.


Najczęściej sytuacja wygląda tak, że w swojej szafie posiadamy kilka rzeczy, które stale są modne.


Koń do hipoterapii musi być uważnie wybrany. Winien być spokojny a także odporny na często niekontrolowane zachowania osób chorych. Kiedy niekiedy nadzwyczaj idzie w stępie. Owa monotonia nie jest dla konia naturalna, zatem musi przejść dodatkowy trening. Istotna będzie też współpraca z medykiem i należyta diagnoza. Wiele jest zbawiennych rezultatów kuracji z uczestnictwem wierzchowca. Jazda stępem przynosi odczucie ludzkiego chodu. Nasze barki jak też nogi niezamierzenie podążają za ruchem wierzchowca. Zwierzę oddziałuje także na zmysły, rozgrzewa mięśnie, polepsza koncentrację, wymaga działań od dżokeja. Hipoterapia jest zatem wszechstronnym terapeutycznym środkiem.


Hipoterapię wykorzystuje się przede wszystkim w przypadku ludzi z mózgowym porażeniem dziecięcym, stwardnieniem rozsianym, wadami postawy, poważnymi wadami wzroku i słuchu albo też zaburzeniami emocjonalnymi.
2020/05/07, 08:14:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.