Odchudzanie jako sposób życia? Owszem, powinniśmy jednakowoż mieć na uwadze, ażeby nie przedobrzyć

Każdy ma jakieś priorytety, niektóre z nich są podobne dla wielu z nas. Nie możemy powiedzieć, iż jeden priorytet jest bardziej istotny od drugiego, to byłoby niesprawiedliwe. Jeśli definiujemy sobie cel to jest to coś tak niezbędnego dla nas, iż żadne porównania czy rankingi nie będą oddziaływać na wytyczoną przez nas drogę.


potrafiszschudnac.pl
Twórca: with wind
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Przynajmniej nie mogą, gdyż w rzeczywistości liczy się cel, do jakiego dążymy, niekiedy nawet z uporem maniaka. Tak więc priorytety mogą być różne, ale możemy znaleźć takie wspólne grupy, które dążą do tego samego. Tym czymś jest przykładowo odchudzanie.

To już nawet nie jest pewna moda, to po prostu sposób życia. Nie odchudzają się tylko osoby, które mają naprawdę kłopot z wagą, lecz również osoby, które marzą o odpowiedniej sylwetce. Czasem te marzenia są zbytnio przesadne, więc powinniśmy zachować umiar. Najkorzystniej więc ćwiczyć z osobami, które się na tym znają, zaplanować sobie realną dawkę ćwiczeń, nie przesadzać, nie nadrabiać, gdyż zamiast wyników nabawimy się kontuzji. Najbardziej korzystnie uczyć się od kogoś, na przykład korzystając z internetu (ćwicz z taśmami trx), oglądając filmy z ćwiczeniami i przede wszystkim mieć na uwadze, że w parę dni nie osiągniemy sylwetki o jakiej marzymy (tabata ćwiczenia).

To tak samo jak z jedzeniem, wielu myśli, że jak przestaną w ogóle coś spożywać, to będzie wszystko dobrze, a waga sama spadnie, niestety, w ten sposób możemy jedynie nabawić się niepotrzebnych komplikacji. Identycznie jest z ćwiczeniami, dzięki którym mamy schudnąć. Spokojnie, wszystko w swoim czasie, nie przyspieszajmy jednakowoż za bardzo, ponieważ w najłagodniejszej postaci możemy się zniechęcić, a w mniej korzystnym scenariuszu nabawić się poważnych kłopotów ze zdrowiem.

Spodobał Ci się tego rodzaju wpis? Jeśli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tu - ta witryna korona porcelanowa również z pewnością przypadnie Ci do gustu!

Nie powinniśmy więc ryzykować.

Najlepiej postawić sobie konkretne cele, możliwe do zrealizowania. Nie patrzmy się jednakże na naszych znajomych, którzy być może mają podejście, aby zrzucić wagę jak najprędzej. Skoro będziemy się przyrównywać do ich szalonego tempa, to tym bardziej możemy się zniechęcić lub sprawić sobie krzywdę. Każdy z nas inaczej podchodzi do sportu, do aktywności, każdy z nas też inaczej znosi określoną dawkę ćwiczeń. Zamiast więc szaleć wrzućmy na luz i odchudzajmy się spokojnie. Nie tylko, że efekty się pojawią, to polubimy ten nowy sposób spędzania czasu.
2023/04/11, 07:23:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.