Miasto Kołobrzeg - historia oraz atrakcje|atrakcje oraz historia. Sprawdź, co warto zwiedzić nad Morzem Bałtyckim

Kołobrzeg to jedno z najstarszych miast w Polsce - początki jego sięgają VII wieku. Na obszarze dzisiejszego Budzistowa mieszkańcy założyli tutaj osadę, która po pewnym czasie przekształciła się w grodzisko. W XIII wieku osada została przeniesiona w punkt ujścia Parsęty do Bałtyku. W 1255 r. Kołobrzeg pozyskał prawa miejskie stając się ówczesnym centrum handlu oraz rybołówstwa.


Kołobrzeg zyskał na znaczeniu gdy w 1000 roku w czasie Zjazdu Gnieźnieńskiego Bolesław Chrobry przewidział w owym mieście biskupstwo. W owym okresie Kołobrzeg był najistotniejszym portem znajdującym się na Pomorzu Zachodnim dorównując ragą grodom takim jak Kraków, Gdańsk lub Gniezno. Kołobrzeg z racji swojego położenia grał doniosłą rolę w trakcie walk jako port kupiecki jak też wojenny. Na nieszczęście przez to miasto było często niszczone i traciło znaczenie jako miasto handlowe.

Ten tekst wydaje się być doprawdy zajmujący? Myślimy zatem, że spodoba Ci się również moja strona www (https://btzielonadolina.pl/gondola-na-sniezke), na której znajdziesz masę rzetelnych szczegółów.

Szczęściem już w XIX wieku zaczęto dostrzegać zdrojowe walory tego miasta. W 1830 roku powstał w Kołobrzegu pierwszy zakład kąpieli solankowych, zaś w 1899 otwarto w tej okolicy pierwszy Dom Zdrojowy.
Kołobrzeg
Twórca: zeesenboot
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Współczesny Kołobrzeg to zarówno miasto handlowe jak także znana miejscowość turystyczna, gdzie w trakcie wakacji wypoczywa wielu podróżników. Nad Bałtykiem znajdziemy port rybacki oraz wojskowy Marynarki Wojennej ale też mnogie sanatoria a także ośrodki kuracyjne.

Nie ma najmniejszych zastrzeżeń, że to jest faktycznie praktyczna oferta, odnosząca się do wartościowych artykułów. Poznaj ją teraz.

Na terytorium Kołobrzegu udokumentowano zalegania naturalnych surowców sprzyjających procesom uzdrawiającym - znajdują się tu 24 zakłady lecznictwa kuracyjnego. Kurują się w tym miejscu osoby cierpiące na schorzenia układu oddechowego albo narządów ruchu. Są również specjalne uzdrowiska dla dzieciaczków chorych na astmę czy z uczuleniami skórnymi. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: uzdrowisko Kołobrzeg czy sanatorium Kołobrzeg, by odszukać ośrodek dla siebie.


W Kołobrzegu rozwinęła się też turystyka sportowa związana głównie ze sportami wodnymi. Na pięknych kołobrzeskich plażach panują ku temu doskonałe warunki. W okresie ferii letnich można tutaj ujrzeć zawody siatkówki plażowej lub osoby korzystające ze skuterów wodnych. W Kołobrzegu odkryjemy też Aquapark z basenami sportowymi jak też rekreacyjnymi i zjeżdżalniami.
2019/07/18, 07:22:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.