Miasto Kołobrzeg - historia oraz atrakcje|atrakcje oraz historia. Sprawdź, co warto zwiedzić nad Morzem Bałtyckim

Kołobrzeg to jedno z najstarszych miast w Polsce - początki jego sięgają VII wieku. Na obszarze dzisiejszego Budzistowa mieszkańcy założyli tutaj osadę, która po pewnym czasie przekształciła się w grodzisko. W XIII wieku osada została przeniesiona w punkt ujścia Parsęty do Bałtyku. W 1255 r. Kołobrzeg pozyskał prawa miejskie stając się ówczesnym centrum handlu oraz rybołówstwa.


Kołobrzeg zyskał na znaczeniu gdy w 1000 roku w czasie Zjazdu Gnieźnieńskiego Bolesław Chrobry przewidział w owym mieście biskupstwo. W owym okresie Kołobrzeg był najistotniejszym portem znajdującym się na Pomorzu Zachodnim dorównując ragą grodom takim jak Kraków, Gdańsk lub Gniezno. Kołobrzeg z racji swojego położenia grał doniosłą rolę w trakcie walk jako port kupiecki jak też wojenny. Na nieszczęście przez to miasto było często niszczone i traciło znaczenie jako miasto handlowe.

Ten tekst wydaje się być doprawdy zajmujący? Myślimy zatem, że spodoba Ci się również moja strona www (https://btzielonadolina.pl/gondola-na-sniezke), na której znajdziesz masę rzetelnych szczegółów.

Szczęściem już w XIX wieku zaczęto dostrzegać zdrojowe walory tego miasta. W 1830 roku powstał w Kołobrzegu pierwszy zakład kąpieli solankowych, zaś w 1899 otwarto w tej okolicy pierwszy Dom Zdrojowy.
Kołobrzeg
Twórca: zeesenboot
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Współczesny Kołobrzeg to zarówno miasto handlowe jak także znana miejscowość turystyczna, gdzie w trakcie wakacji wypoczywa wielu podróżników. Nad Bałtykiem znajdziemy port rybacki oraz wojskowy Marynarki Wojennej ale też mnogie sanatoria a także ośrodki kuracyjne. Na terytorium Kołobrzegu udokumentowano zalegania naturalnych surowców sprzyjających procesom uzdrawiającym - znajdują się tu 24 zakłady lecznictwa kuracyjnego. Kurują się w tym miejscu osoby cierpiące na schorzenia układu oddechowego albo narządów ruchu. Są również specjalne uzdrowiska dla dzieciaczków chorych na astmę czy z uczuleniami skórnymi. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: uzdrowisko Kołobrzeg czy sanatorium Kołobrzeg, by odszukać ośrodek dla siebie.


W Kołobrzegu rozwinęła się też turystyka sportowa związana głównie ze sportami wodnymi. Na pięknych kołobrzeskich plażach panują ku temu doskonałe warunki. W okresie ferii letnich można tutaj ujrzeć zawody siatkówki plażowej lub osoby korzystające ze skuterów wodnych. W Kołobrzegu odkryjemy też Aquapark z basenami sportowymi jak też rekreacyjnymi i zjeżdżalniami.
2019/04/24, 07:34:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.