Ćwiczenia na trampolinie, czyli jumping fitness

Odchudzające ćwiczenia na trampolinie, czyli jumping fitness, to odmiana ćwiczeń cielesnych łącząca w sobie dużą dawkę zabawy oraz wysiłku.


Proste skakanie na trampolinie może dać twojemu ciału więcej korzyści aniżeli przypuszczasz.
kadr - rower
Twórca: Elliott Brown
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Przeczytaj, na czym polega fitness jumping jak też jakie ma pozytywy. Jumping fitness to celowo opracowany treningowy system, jaki pomaga kształtować oraz wzmacniać sylwetkę przy jednoczesnym czerpaniu frajdy z podskakiwania.

Jeśli ten artykuł jest według Ciebie absorbujący, to koniecznie kliknij tutaj i sprawdź tamto opracowanie (http://biuroponowa.pl/) - w tamtym miejscu też zobaczysz wiele ciekawych informacji.

Do treningu wykorzystywana jest jednoosobowa trampolina o niewielkich wymiarach, na jakiej przeprowadza się ćwiczenia zapożyczone z różnych dyscyplin sportowych. Na ogół jest to kombinacja szybkich oraz wolnych skoków, ćwiczeń znanych z aerobiku oraz dynamicznych „biegów” w miejscu.


Dzięki bogatej technice fitness jumping zapewnia całościowy trening całego ciała, powiększając zarówno ogólną sprawność, jak również poprawiając kondycję. Udowodniono, iż skakanie na trampolinie jest dziesięć razy bardziej efektywne aniżeli jogging. Jak to możliwe? Dzięki nieprzerwanym zmianom grawitacji sporzej muskułów jest równocześnie zaangażowanych w ruch, przez co podwyższa się efektywność ćwiczeń. Co więcej, w trakcie sześćdziesięcio minutowego treningu jumping fitness można spalić aż osiemset kcal! Jeżeli zatem szukasz sposobu na efektywną utratę kilogramów, ów typ ćwiczeń jest dla ciebie najlepszy.
Nie tylko na siłowni ale również w domku opłaca się spróbować samodzielnych ćwiczeń na trampolinie. Do owego celu może posłużyć ci zwyczajna trampolina dla dzieci, acz przy regularnych ćwiczeniach zachodzi ryzyko, że szybko się zużyje.
2019/01/19, 07:30:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.