Jakie elementy ma dowolna sztanga olimpijska i jak dużo mogłyby one kosztować?

oferta wszystkich sklepów sportowych jest niezwykle szeroka. Możemy w nich kupić m.in. rękawice bokserskie, hantle, ubranie sportowe, rolki czy nawet sztangi.


Dodatkowo kolejne towary potrafią być oferowane w wielu swoich odmianach, np.


taka sztanga olimpijska jest oferowana w opcji dla mężczyzn oraz żeńskiej. Ta dla mężczyzn ma szerokość 2,20m oraz waży 20kg, z kolei gryf damski mierzy 2,10m oraz ma masę 15kg. Podane wartości odnoszące się do wagi dotyczą gryfu łącznie z zaciskami. Dodatkowo sztanga posiada specjalistyczne ciężarki, jakie mocuje się na dwóch końcach gryfu. Obciążniki muszą oczywiście posiadać identyczną wagę z obu stron sztangi. Wspomniane ciężarki to wyprodukowane ze stali krążki, jakie mogą posiadać różną wagę i wielkość. Kolejność ich nakładania jest bardzo ważna. Te większe oraz cięższe obciążniki muszą zostać zakładane przed lżejszymi. W tym sporcie stosowane są duże, czerwone krążki o masie 25kg i szer. 450mm, niebieskie o wadze 20kg, żółte posiadające ciężar 15kg, dziesięciokilogramowe zielone czy też 5kg białe. Są także takie, które posiadają jeszcze mniejszą wagę, np. 2.5, 2.1 czy też 0.5kg.


Polecamy też

Sklep turystyczny- punkt warty wstąpienia w przypadku planowania wyjazdu w góry, pod namioty, jaki i na kamping.

Namiot turystyczny
Twórca: summonedbyfells
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Wybierając się na wyjazd bez wątpienia należy zatroszczyć się o wszelkie akcesoria, jakie są niezbędne podczas podróży i wypoczynku. Każdy turysta, któremu zależy na komforcie powinna zdawać sobie sprawę, że może je zapewnić wyłącznie najwyższej jakości wyposażenie, dzięki jakiemu mamy świadomość, że żadna błahostka nie będzie w stanie utrudnić całego wyjazdu.


Wiosenna dieta
Twórca: www.sxc.hu
Treści źródłowe: www.sxc.hu


Ciężarki te przytrzymywane są przez specjalne zaciski, jakie blokują ich zsunięcie się z gryfu w czasie przeprowadzania jakiegoś ćwiczenia. Tego typu zaciski ważą łącznie 5kg. Sztanga olimpijska jest najczęściej używana przy uprawianiu takich dyscyplin sportowych jak podnoszenie ciężarów, kulturystyka czy też trójbój siłowy.


Ceny poszczególnych elementów sztangi wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, co łącznie daje kwotę ok. 1000-2000 tys. złotych zależnie od wagi i producenta konkretnego elementu.
2018/01/17, 12:24:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.