Jak schudnąć 10 kg? Porady dietetyka

Jeśli faktycznie masz nadwagę, musi ona z czegoś wynikać. Czasem przyczyną są kłopoty zdrowotne, częściej jednak popełniane na co dzień omyłki w odchudzaniu (nie tylko w diecie) czy też kombinacja tychże czynników.


Większa część ludzi, jacy nie mają problemów z tuszą w naturalny sposób dobiera dla siebie posiłki o należytej objętości, składzie i kaloryczności.


Ci zaś, jacy lubią pofolgować sobie przy stole, spalają potencjalne nadmiary prowadząc aktywny styl życia. Oba warianty są efektywne oraz warte naśladowania. Kiedy już podejmiesz swą batalię z kilogramami, poprowadź ją sposób przemyślany. Nie rozpoczynaj od głodówki w nadziei na rychły i spektakularny wynik. Takie działanie w większości wypadków kończy się osłabieniem organizmu i silnej woli, zwalnia metabolizm i sprzyja skutkowi jo–jo. Aby rzeczywiście odnieść sukces nastaw się na działanie długookresowe.


Polecamy też

Od zawsze fascynowało Cię morze

sezon
Zawsze pragnąłeś pracować na statku, niestety Twoje dotychczasowe życie w taki sposób się potoczyło, że nie miałeś możliwości zrealizować swego marzenia. Pamiętaj jednakże,że na to nigdy nie jest zbyt późno.


bieżnia treningowa
Twórca: Manolo Gómez
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Co zrobić, by poskromić łaknienie? Ssanie w żołądku i bezustanne myślenie o jedzeniu może złamać nawet w największym stopniu zmobilizowaną do odchudzania jednostkę. Aby tak się nie stało również w twym przypadku, odpowiednio zaplanuj każdy swój dzień. W określeniu rozmiarów doskonałej porcji wesprą ci… twe własne ręce. W przypadku potraw „płaskich" (np. kanapki, kotlet itd.) całość nie może być większa aniżeli dłoń z szeroko rozłożonymi palcami. Gdy posiłek będzie płynny (np. pierwsze danie), jego objętość może wynosić maksymalnie tyle, ile dwie złożone pięści.


Możesz chudnąć nie intensyfikując aktualnej aktywności, jednak dłużej poczekasz na rezultaty. Jeśli, wraz z utratą kilogramów będziesz z umiarem zwiększać dawkę ruchu, utrzymasz dobre tempo gubienia zbędnych kilogramów i podkręcisz metabolizm. Na pewno przyda ci się więc bieżnia treningowa.
2022/04/08, 07:35:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.