Propozycje urlopowe - sprawdź na ten temat nieco więcej

Macie już przemyślany urlop? A może uwielbiacie planować w ostatnim momencie? Przygotowałam dzisiaj dla Was dwa pomysły na niezapomniane wczasy. Pierwszym jest Lwów, gdzie pamiątki przeszłości są na każdym nieomal rogu.


Początki grodu sięgają XIII wieku. Jest to urzekające miasto, w którym na każdym kroku spotyka się pamiątki historii pozostawione przez mieszkańców. Przez wieki żyli w tym miejscu, obok siebie Polacy, Niemcy, Ukraińcy i Ormianie. To właśnie takiej mieszańce narodowości, miasto zawdzięcza niepowtarzalną aurę, bogactwo jak też kalejdoskop zabytków. Nabywając bilety lotnicze Warszawa Lwów koniecznie powinieneś zobaczyć najważniejszy punkt miasta jakim jest Rynek otoczony pięknymi kamieniczkami, z jakich każda zasługuje na uwagę. Odnajdziemy tam kamienicę Królewską, należącą kiedyś do rodzicieli Jana III Sobieskiego, który przeobraził ją w pałacową rezydencję (dowiedz się nieco więcej). Z wieży XIX wiecznego ratusza możemy podziwiać panoramę Lwowa. Największymi zabytkami sakralnym Lwowa są katedra Łacińska NMP. Warto przejść się po Prospekcie Swobody, chodniku specyficznym, jaki znajduje się w miejscu w którym drzewiej znajdowały się mury miejskie. Początek wałów określa pomnik Mickiewicza, natomiast koniec zapierający dech gmach Opery.

Chiny
Twórca: Richard Barton
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Na założonym w 1786 roku Cmentarzu Łyczakowskim spoczywa wielu sławetnych rodaków, między innymi Maria Konopnicka, Gabriela Zapolska. Szczególne wzruszenie budzi nekropolia Orląt Lwowskich, gdzie pogrzebano mniej więcej trzech tyś.

Ta oferta hotel konferencje góry jest niezwykle interesująca i jeżeli poszukujesz większą ilość danych na opisywaną tu kwestię, to znajdziesz je tu.

Żołnierzy, w tym wielu żaków oraz gimnazjalistów, poległych w okresie polsko-ukraińskich walk o miasto w listopadzie 1918 .

Moją kolejna propozycja na wakacyjną podróż jest taka - kupcie bilety lotnicze Warszawa Pekin. Jeśli decydujecie się na przyjazd do stolicy Chin, weźcie pod uwagę, iż to miasto jest piękne oraz niesłychanie ciekawe, to fakt, jednak ma jedną poważną przypadłość – koszmarne problemy ze smogiem. Jeżeli zastanawiasz się, co warto zobaczyć w Pekinie, koniecznie poświęć jeden dzień na zobaczenie w najwyższym stopniu znaczących chińskich antyków oraz miejsc. Jeśli nie wystarczy Ci czasu na spacer po Wielkim Murze Chińskim, to z całą pewnością zdążysz wybrać się do centrum miasta na najogromniejszy i jeden z najbardziej popularnych placów globu – Plac Niebiańskiego Spokoju.
Chiny
Treści źródłowe: pixabay.com
Mieści się w tym miejscu też Chińskie Muzeum Narodowe, parlament oraz Mauzoleum Mao Zedonga. Niedaleko usytuowany jest, wpisany na listę UNESCO, najogromniejszy zespół pałacowy globu, a więc Zakazane Miasto (zajrzyj). To najbardziej rozpoznawalna atrakcja turystyczna chińskiej metropolii, niegdyś zamknięta dla wszystkich prócz cesarskiej rodziny, najwyższych urzędników i eunuchów, dzisiaj stoi otworem dla wszelkich odwiedzających.


Jeśli nie interesują Cię popularne zabytki stolicy Chin, możesz spędzić dzień na spacerach po hutongach, zatem zwartych, wąskich uliczkach z parterowymi domami. Nabędziesz tam drobne pamiątki a także posmakujesz miejscowych potraw.
2019/04/05, 07:33:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.