Lotnisko we Wrocławiu - jak się tam dostać i w pobliżu zaparkować?

Sporo z nas, Wrocławian, często w przeciągu roku używa podróży lotniczych. Udajemy się na urlop, w odwiedziny do przyjaciół, do szkoły. Dzięki niedrogim liniom lotniczym jest to niezwykle opłacalna i wygodna alternatywa podróży. Mimo, że przelot w obrębie Europy trwa tylko parę godzin, musimy jeszcze do czasu wyprawy doliczyć transport na lotnisko - a z tym bywa różnie, gdyż nierzadko obszary te ulokowane są pod miastem. Wrocław całe szczęście, ma całkiem dogodny dojazd.

lotnisko
Twórca: Dave Taylor
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Sporo osób, zwłaszcza tych najmocniej ekonomicznych, udając się na lotnisko, wybiera transport autobusem. Wrocław może pochwalić się osobną linią, o normalnej taryfie, która zawiezie nas pod same drzwi. Jest to niestety wycieczka bardzo męcząca, gdyż trzeba ją odbyć w tłumie ludzi z wielkimi bagażami, a jeszcze jak trafimy na korki, to bardzo może się ona rozciągnąć w czasie. Na szczęście w godzinach szczytu linia ta odjeżdża kilka razy w ciągu godziny, zaczynając swój kurs od dworca kolejowego, jadąc przez popularne dzielnice. Jeżeli mamy własne auto, sprawdzoną, chodź mniej ergonomiczną opcją, będzie transport własnym samochodem. Wrocław ma parking przy lotnisku, gdzie możemy zostawić swój pojazd płacąc wyłącznie kilkadziesiąt zł na siedem dni - ciekawa strona - jest to znacznie tańsze niż wyprawa taksówką. Oczywiście, dobrze znać wtenczas drogę, lecz w pewnym odcinku pojawiają się liczne kierunkowskazy, prowadzące prosto na lotnisko, dlatego ciężko je ominąć. Również można spokojnie odebrać gościa stamtąd, oczywiście używając auta, bez dodatkowych opłat. Bowiem parking przy lotnisku jest darmowy, jeśli przebywamy na nim krócej niż 10 minut - a tyle powinno nam wystarczyć na odbiór pasażera. Mimo wszystko, dość popularną opcją jest podróż taryfą.


Polecamy też

Myślisz o podróżach dookoła świata? Obecnie to nie problem, biura podróży zapewniają doskonałą propozycję

podróże
Twórca: Grant Montgomery
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Z każdym rokiem oferta przedstawiana przez biura podróży okazuje się coraz ciekawsza i bardziej niebanalna. Dzisiaj można tam wykupić nie tyle banalne wycieczki do najpopularniejszych kurortów za granicą, lecz również w wiele orientalnych i cudownych miejsc na całym świecie. To fakt, że takie wycieczki są nieco droższe, jednakże kiedy właściwie zaoszczędzimy, a dodatkowo znajdziemy atrakcyjną cenowo propozycję, mamy szansę pojechać, gdzie tylko zapragniemy.

parking
Twórca: UnknownNet Photography
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Niestety, w tym przypadku dobrze mieć sprawdzoną korporacje i nie być z zagranicy. Bowiem ci, kiedy tylko usłyszą inny język, od razu zawyżają cenę. Podróż przez Wrocław na lotnisko, w zależności od taryfy, może nas nawet wynieść 100 zł, dlatego miejmy to na uwadze. Jeśli jesteśmy z innego miasta, i jest to wyłącznie nasz przystanek przesiadkowy, lepiej wybrać autobus. Wrocław, w porównaniu z większymi metropoliami, jak na przykład Paryż, ma lotnisko zupełnie niedaleko od centrum. Mało tego, miejska linia nas tam zabierze w cenie standardowego biletu. Jednak jeżeli posiadamy własny samochód, warto nim tam się udać, gdyż parking przy lotnisku jest niezwykle tani. Taryfa natomiast to metoda jedynie dla bogatych.
2020/02/27, 07:24:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.