O Tunezji zdań parę

Ciągnące się kilometrami piaszczyste wybrzeża, stara cywilizacja, urocze wioski, oszałamiająca pustynia, uzdrowiska wschodniego wybrzeża oraz w niczym im nie ustępująca wysepka w sercu Morza Śródziemnego - Djerba, proponująca rozmaitość wodnych sportów - oto Tunezja od swej najlepszej strony.

Towarzyscy ludzie zamieszkujący obszar o bogatym ukształtowaniu terenu, zacząwszy od zalesionych gór a także wybrzeży po pustynie oraz oazy. Oprócz tego pełna zbytku architektura mauretańska - spowita aurą tajemniczości oraz bezwzględności fenicka Kartagina oraz romantyczne rzymskie ruiny. Tunezja jawi się jako wyśnione miejsce na wypoczynek.

Wczasy last minute
Treści źródłowe: iiimillenium.pl
W największym stopniu imponującym zabytkiem Tunezji jest ogromny amfiteatr w El-Dżemie, stanowiący świadectwo blasku rzymskiej Afryki jak też kunsztu jej budowniczych, przywołujący echa morderczych bójek gladiatorów a także pokazów z udziałem agresywnych zwierząt.

Tunezja jest państwem do jakiego podróżnicy jadą zwłaszcza w czasie tzw. wysokiego sezonu, zatem poczynając od czerwca, do września (acz na dobrą sprawę sezon trwa tutaj od maja aż do listopada). Największe upały występują w miesiącach letnich i jeszcze wrzesień. Wówczas powinniśmy liczyć się z olbrzymią falą podróżników z przeróżnych zakątków globu, zalewających wybrzeża, centra miast a także oblegającą najważniejsze tunezyjskie muzea.

Począwszy od października do listopada można się spodziewać krótkotrwałych opadów deszczu, z kolei od stycznia do kwietnia - chociaż jest w dalszym ciągu ciepło (16-20 stopni Celsjusza) - deszcz pada niemal codziennie. W okresie jesienno-zimowym, wakacje w Tunezji najlepiej zaprojektować na wyspie Dżarba, na której klimat jest ławakacje w Tunezjirdzo ciepła.

Wyjazd wakacyjny
Twórca: Epicantus
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Podróżując do Tunezji nie można zapomnieć o zabraniu z sobą olejków z wysokimi filtrami UV (często zdarzają się pośród urlopowiczów oparzenia słoneczne oraz przegrzania), okrycia głowy oraz okulary przeciwsłoneczne też powinny być rutynowym wyposażeniem. Zabierzmy też z sobą obuwie do pływania, aby ustrzec się pokaleczenia się w czasie relaksu na plaży, a także lekkie ubrania z włókien naturalnych.

Warto wakacje w Tunezji zamyślać już z początkiem roku, jednakże wakacje w ofercie last minute także mogą być ciekawą propozycją nie wyłącznie dla spóźnialskich.
2021/05/19, 13:47:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.