Mieszkania w największych miastach

Od pewnego czasu obserwujemy krach na rynku nieruchomości jednorodzinnych. Niski popyt na wille przełożył się na inwestycje w apartamenty. W większych miastach apartamentowce rosną jak na drożdżach.


Sztandarowe inwestycje to wrocławski Sky Tower i stołeczny wieżowiec Złota 44. Oprócz apartamentów chętnie wybierane są też duże lokale w odrestaurowanych kamienicach. Ich wartości na rynku, tak jak apartamentów, rozpoczynają się od ponad dziesięciu tysięcy za m2.

Świeże apartamentowce powstają zazwyczaj w samych sercach miast, co jest mocno cenione ze względu na łatwy dojazd i bujną infrastrukturę. Dodatkowo firmy deweloperskie starają się lokować apartamentowce w bliskości sporej ilości drzew, parków i skwerów. Czasy betonowych pustyń na szczęście odeszły w przeszłość.
apartamenty
Twórca: WAN SA
Treści źródłowe: WAN SA

Kraków
Apartamenty oferują w sercu miasta, na Mokotowie i na Woli. Inwestycje powstają także na oddalonych obrzeżach metropolii. W Warszawie za ekskluzywne mieszkanie musimy zapłacić najwięcej w Polsce – ceny przekraczają 7 milionów złotych. Lokum w starych odnowionych kamienicach da się odszukać m.in. na Śródmieściu, Saskiej Kępie i Żoliborzu. Ceny za m2 wynoszą ponad 20 tysięcy złotych.W innych częściach Polski można zobaczyć tańsze apartamenty. Poznań hotel altus poznań jest miastem, w którym luksusowe lokale powstają głównie dalej od centrum, w sąsiedztwie dużej ilości zieleni. Ceny zdarzają się być tu nawet dwukrotnie niższe, niż w stolicy. Można zwyczajnie wpisać w wyszukiwarkę "", aby zobaczyć różnicę.

Z innej strony przedstawia się Kraków Apartamenty w tym znanym na całym świecie mieście są tylko trochę tańsze niż w stolicy co widać gdy wyszukamy "apartament". Ceny oscylują w okolicach 5-6 milionów złotych. Mieszkania w tej kolebce polskości mocno cenią sobie obcokrajowcy. Więcej na
2022/01/06, 08:18:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.