Spływ kajakowy czyli świetny sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu

Polacy coraz częściej spędzają wolne, czy to jeśli chodzi o dłuższy weekend bądź też wakacje, aktywnie na świeżym powietrzu. Co oczywiste w dalszym ciągu lubimy poleżeć na plaży, jednak to właśnie różnego rodzaju aktywności fizyczne wraz z wypoczynkiem zyskują dużo więcej zwolenników.

kajaki
Twórca: Anita Hart
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Jednym ze świetnych pomysłów na udany wypoczynek są spływy kajakowe, jakie cieszą się coraz większą popularnością. Jest to aktywność, jaką można uprawiać rodzinnie jak również i pojedynczo bądź też wśród przyjaciół. Bardzo często przygotowywane są spływy, które mają miejsce we wspaniałych okolicznościach przyrody parków narodowych. Kajaki nie wymagają od nas inwestowania w horrendalnie drogi sprzęt bądź też planowania czasu na intensywne treningi.

Kajak jesteśmy w stanie po prostu wypożyczyć łącznie z potrzebną kamizelką oraz wiosłami, i to tyle żeby cieszyć się z tego typu obcowania z przyrodą. Całkiem dużą popularnością cieszą się spływy zajmujące jeden dzień w rejonach takich jak choćby Dolina Baryczy ale również te dłuższe, kilkudniowe. Jedną z rzek wciąż popularnych do długich spływów jest Czarna Hańcza, a więc najdłuższa rzeka (wypożyczalnia kajaków na drwęcy) regionu Suwalszczyzny- dodatkowe czytanie.


Polecamy też

Sklep turystyczny- punkt warty wstąpienia w przypadku planowania wyjazdu w góry, pod namioty, jaki i na kamping.

Namiot turystyczny
Twórca: summonedbyfells
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Wybierając się na wakacje bez wątpienia warto zadbać o wszelkie akcesoria, jakie są potrzebne w czasie podróży i odpoczynku. Każdy turysta, któremu zależy na wygodzie musi zdawać sobie sprawę, że może je zapewnić wyłącznie profesjonalne wyposażenie, dzięki któremu mamy świadomość, że żadna błahostka nie utrudni nam całego wyjazdu.

Jeżeli chodzi właściwie o rzekę taką jak Czarna Hańcza, to możemy wybierać spośród kilku tras spływu, jednak najbardziej popularne są: tzw. mała i duża pętla. Przez parę dni tego typu aktywności spędzamy czas w kajaku jak i także na różnego rodzaju obozowiskach. Warto dodać, że trasa wzdłuż Hańczy była ulubioną trasą papieża Jana Pawła II. Należy pamiętać, iż zanim udamy się na kajaki trzeba sprawdzić prognozę pogody, nie chcielibyśmy bowiem żeby zaskoczył nas deszcz czy też załamanie pogody.
2018/12/31, 07:20:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.