Rowery są na pewno bardziej popularne, szczególnie w miastach. Na jakiego typu rowery zwracać uwagę?

Rowery znów są bardzo popularne i bardzo dobrze, gdyż jak najbardziej zyskujemy na tym wszyscy. Miasta są bardziej ciche, a jednocześnie mniej zanieczyszczone. To przede wszystkim wpływa też na nasze zdrowie, gdyż jazda na rowerze jest pomocna w zachowaniu najlepszej kondycji.
Tą popularność jesteśmy w stanie zauważyć przede wszystkim w dużych miastach, ponieważ coraz więcej osób, nie tylko młodzież, wybiera rower zamiast samochodu. Wybiera wtedy, kiedy jest taka możliwość i nie trzeba od razu odpalać auta, aby podjechać tam, gdzie bez problemu i nadmiernego zmęczenia można jechać rowerem. Coraz mocniej naszą przestrzeń miejską zalewają rowery, są tworzone punkty gdzie jesteśmy w stanie wypożyczyć rower, w jakich znajdują się rowery miejskie męskie oraz damskie. To na pewno cieszy i nie jedynie ma to miejsce, gdy jest ciepło, bo ludzie potrafią korzystać z rowerów przez cały rok.

Zobacz również:


Polecamy też

W pełni domowa bieżnia treningowa - czym się kierować przy jej wyborze?

w supermarkecie
Twórca: Kristina D.C. Hoeppner
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Bardzo wielu z nas bardzo chce zachować albo stworzyć swoją własną sylwetkę "od początku". W tym celu każdy spośród nas postanawia wybrać dla samego siebie jakiegoś typu postać ćwiczeń, które to będzie równocześnie przyjemna, jak również pozwoli na otrzymanie wspomnianych wcześniej wyników.


Bądź moralny dla kręgosłupa
Twórca: Tempur
Treści źródłowe: Tempur
Co ciekawe, wraz z tą rowerową rewolucją mamy nowe modele rowerów, jakie swoim wyglądem nawiązują do klasyki. Dobrym przykładem jest single speed - poczytaj. To powrót do klasycznej idei roweru, który nie ma żadnych przerzutek. Jest to rower, jaki najbardziej sprawdza się w mieście, na niezbyt pofałdowanym terenie. W ostatnim czasie bardzo wzrosła popularność tego rodzaju rowerów, a stało się to dzięki małej wadze jak i bezproblemowości poruszania się na nich w każdym mieście.
Dość popularny jest też fixed gear (ostre koło), czyli rower bez wolnobiegu. W ostatnim czasie są bardzo często wybierane. Nie jest to jednak rower dla wszystkich, jest bardziej wymagający. Nie można przestać pedałować, rowerzysta tak więc musi bez przerwy kręcić korbą. Zapoznanie się z taką techniką jazdy wymaga kondycji orazumiejętności panowania nad jednośladem w czasie bardzo szybkiej jazdy.
2018/06/22, 02:33:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.