Rowery są na pewno bardziej popularne, szczególnie w miastach. Na jakiego typu rowery zwracać uwagę?

Rowery znów są bardzo popularne i bardzo dobrze, gdyż jak najbardziej zyskujemy na tym wszyscy. Miasta są bardziej ciche, a jednocześnie mniej zanieczyszczone. To przede wszystkim wpływa też na nasze zdrowie, gdyż jazda na rowerze jest pomocna w zachowaniu najlepszej kondycji.
Tą popularność jesteśmy w stanie zauważyć przede wszystkim w dużych miastach, ponieważ coraz więcej osób, nie tylko młodzież, wybiera rower zamiast samochodu. Wybiera wtedy, kiedy jest taka możliwość i nie trzeba od razu odpalać auta, aby podjechać tam, gdzie bez problemu i nadmiernego zmęczenia można jechać rowerem. Coraz mocniej naszą przestrzeń miejską zalewają rowery, są tworzone punkty gdzie jesteśmy w stanie wypożyczyć rower, w jakich znajdują się rowery miejskie męskie oraz damskie. To na pewno cieszy i nie jedynie ma to miejsce, gdy jest ciepło, bo ludzie potrafią korzystać z rowerów przez cały rok.

Zobacz również:


Polecamy też

Wybierasz się na wycieczkę do Wrocławia? Poznaj atrakcje!

Wrocław
Twórca: John Kraus
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Przeważający aktualnie trend na odwiedzanie polskich miast jest ewidentnie jednym z wygodniejszych, jaki możemy oglądać. Coraz to chętniej planujemy spędzić weekend w malowniczych miasteczkach naszego kraju czy też też zapoznać historię większych miast.


Bądź moralny dla kręgosłupa
Twórca: Tempur
Treści źródłowe: Tempur
Co ciekawe, wraz z tą rowerową rewolucją mamy nowe modele rowerów, jakie swoim wyglądem nawiązują do klasyki. Dobrym przykładem jest single speed - poczytaj. To powrót do klasycznej idei roweru, który nie ma żadnych przerzutek. Jest to rower, jaki najbardziej sprawdza się w mieście, na niezbyt pofałdowanym terenie. W ostatnim czasie bardzo wzrosła popularność tego rodzaju rowerów, a stało się to dzięki małej wadze jak i bezproblemowości poruszania się na nich w każdym mieście.
Dość popularny jest też fixed gear (ostre koło), czyli rower bez wolnobiegu. W ostatnim czasie są bardzo często wybierane. Nie jest to jednak rower dla wszystkich, jest bardziej wymagający. Nie można przestać pedałować, rowerzysta tak więc musi bez przerwy kręcić korbą. Zapoznanie się z taką techniką jazdy wymaga kondycji orazumiejętności panowania nad jednośladem w czasie bardzo szybkiej jazdy.
2018/06/22, 02:33:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.