Jumping fitness – wytyczne, rezultaty i przeciwwskazania

W naszej ojczyźnie zajęcia na trampolinie, a więc jumping fitness, dopiero powoli stają się popularne. Coraz to sporzej klubów fitness wprowadza do swojej oferty tego rodzaju ćwiczenia.
producent trampolin
Twórca: Jon Candy
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Jumping fitness to tak zwany trening kardio, polegający na ćwiczeniach na jednoosobowej trampolinie czynionych w tempo muzyki. Zajęcia mogą być dość spokojne, polegające na delikatnym kołysaniu się na przyrządzie, bez wybijania się w górę czy też powiększające tętno (bieg w miejscu czy taniec). Mogą także polegać na skakaniu (obydwie stopy odrywają się od trampoliny), w trakcie którego wzmacniają się muskuły brzucha, pośladków i nóg. Dzięki możności zastosowania wielu ruchów i technik jumping fitness zapewnia wszechstronny trening (zobacz przejdź do serwisu http://rehafit.org) całego organizmu (zmuszając mięśnie, zwłaszcza głębokie, do szybkich skurczów), zaś miękka powierzchnia trampoliny zapewnia amortyzację (w odróżnieniu od twardej ziemi), dlatego nie obCiąża zbytnio stawów.


Taka trampolina powinna być mocna jak też stateczna. Producent trampolin oferuje trampoliny w układzie sześciokąta foremnego o przekątnej 131 cm, waży ona 12kg oraz może utrzymać ciężar aż do 120 kilogramów. Na dodatek do trampoliny przymocowana jest rączka, pozwalająca utrzymać stabilność. Treningi na trampolinie to z pewnością bardzo ciekawa alternatywa dla tych, którym znużyły się zwyczajne treningi i pragnęliby przy okazji fizycznej aktywności dobrze się bawić.
Jumping fitness posiada mnóstwo zalet, jednak trzeba pamiętać, iż badania tyczące się wpływu tego typu ćwiczeń na nasz organizm wciąż trwają. Dużym minusem jest fakt, że na razie niewiele klubów fitness oferuje tego wariantu treningi, a kiedy już gdzieś się pojawią to są stosunkowo drogie.
2018/04/14, 07:55:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.