Dlaczego powinniśmy zdecydować się na rower jako środek komunikacyjny w mieście? Dlaczego to najbardziej odpowiednie rozwiązanie?

Życie w mieście nigdy nie było łatwe, a to przez ceny, hałas, trudność w poruszaniu się po mieście. Szczególnie to ostatnie doskwiera, kiedy trzeba bardzo szybko przenieść się z jednego miejsce na drugie, gdyż stanie w korkach to niestety normalka.
Wiele osób myśli, czy korzystnie zasiadać do samochodu, jak takie utrudnienia tam czekają. No właśnie, czy warto? A jeśli nie, to co można zrobić, jakie mamy wyjście?


kulturyści
Twórca: JD Lasica
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


gastronomia
Twórca: www.audio-luci-store.it
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Jesteśmy w stanie przesiąść się do komunikacji publicznej, lecz niestety, chyba każdy, kto z niej dłużej korzystał zdaje sobie sprawę, jakie ma negatywy. Z pewnością nie wyrabia z czasem, szczególne jak w mieście nie ma zbyt dużo buspasów, tak więc kierowcy autobusów muszą jeździć tam, gdzie auta, co znaczy, iż stoją w korkach. Może więc wybrać tramwaje, albo metro? No tak, to określone rozwiązanie, lecz tramwaje wszędzie nie dojeżdżają, zresztą podobnie jak metro, i właściwie to ostatnie dostępne jest tylko w Warszawie.


rower
Twórca: Manoj Prasad
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


A co z innymi ośrodkami miejskimi? Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem będzie rower, którym można dojechać do każdego miejsca. Oczywiście wiele jest tu zależne od tego, jakiego rodzaju są ścieżki w danym ośrodku miejskim, ale z roku na rok lepiej to wygląda. Rowery nie kosztują dużo, są bardzo łatwo dostępne różne rodzaje, a ponadto jesteśmy w stanie na nich podróżować przez cały rok.
Tak, przez cały rok, nawet w zimę, ponieważ są specjalne stroje, takie jak bielizna termoaktywna, dzięki jakiej jazda na rowerze jest nieuciążliwa, jest nam cieplutko, jednocześnie nie pocimy się nadmiernie. Z innej strony zimy są coraz łagodniejsze, tak więc śnieg nie jest taką przeszkodą jak kiedyś.
2017/12/04, 11:31:55
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.