"Chorobą" dzisiejszych maluchów jest zbyt częste przesiadywanie przed komputerem - dlatego należy znaleźć ich interesujące zajęcie związane ze zwierzętami

W dzisiejszych czasach zazwyczaj nie widzi się już maluchów, które bawią się w parku. Zwykle siedzą na ławkach i są zajęte swoimi tabletami.
finanse, pieniądze


Wobec tego istotną rolą rodziców wydaje się być to, żeby zaszczepić im miłość do zwierzaków. To da im możliwość później znaleźć sobie zajmujące hobby.


Jeżeli nasze maleństwo lubi czytać książeczki i oglądać programy o koniach, to jest to znak, że należy w nim pogłębiać miłość do tych zwierzaków. Należy zatem naszego szkraba zapisać do szkoły jeździeckiej. Nauczy się tam nie tylko na koniu jeździć, ale także będzie z nim spędzał czas. Nauczy się pewnego rodzaju odpowiedzialności za żywą istotę. Zorientuje się, że koń (maszynki do strzyżenia konia) musi dostawać paszę o określonych porach i że jego boks musi być czysty. Zwierzę przecież czuje. Dlatego nie może poczekać z jedzeniem kilku godzin, żeby szkrab mógł przejść całą grę. Jeżeli nasze maleństwo złapie tak zwanego bakcyla i będzie chciało, to mamy możliwość go wysłać na kolonie jeździeckie. Przez dwa tygodnie będzie przebywało bliżej natury. Będą większą grupa jeździć na konne przejażdżki do lasu. Będzie w stanie oddychać świeżym powietrzem. Znajdzie również nowych przyjaciół. Może któreś z dzieci będzie z naszego miasta i nasz szkrab będzie w stanie kontynuować znajomość również po zakończeniu kolonii.
Jasne jest to, że wspólne pasje łączą ludzi i może być to początek przyjaźni na wiele lat. Konie uczą przecież cierpliwości, ale również szacunku do wszystkich istot.
2021/12/03, 07:29:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.