Hiszpańskie miejsca warte zobaczenia

Malownicze wybrzeża i wyśmienita pogoda wabią do Hiszpanii urlopowiczów . Lecz nie jedynie kurorty Andaluzji oraz Katalonii czynią kraj ten bardzo atrakcyjnym. Hiszpania ma sporo interesujących miejsc i zabytków architektury, zwłaszcza świątyń i starówek.


Hiszpania, kapliczka
Twórca: Jose A.
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Najbardziej słynną ulicą w Barcelonie jest La Rambla. Jest to długa aleja prowadząca w cieniu drzew wzdłuż której stoi sporo postaci - mimów, niezwykle ciekawie przebranych. Na końcu owej bardzo ruchliwej ulicy stoi kolumna Kolumba. Warto na tą kolumnę wjechać windą, ponieważ roztacza się z niej cudny widok na Barcelonę.

Jeśli zaś idzie o kościoły w Barcelonie, najciekawszym zabytkiem jest na pewno Temple Expiatori de la Sagrada Familia. Jest on najbardziej niesamowitym z kościołów na kontynencie europejskim. Jego budowę Antonio Gaudi zaczął w 1883 roku (jest to jego największe, choć nieskończone dzieło). Okres jej trwania przewidział na około 200 lat. Gaudi przez ostatnie 16 lat swojego żywota nie opuszczał budowy, która pochłonęła go tak bardzo, iż zapomniał całkiem o innym świecie, oddając na nią wszelkie swe fundusze. Projekt budowli jest porywający. Specyficzne są ogromnej wysokości baszty (ponad 100 m), które symbolizują ewangelistów oraz jedna najwyższa (180 m) w samym środku, symbolizująca Chrystusa. W pejzażu hiszpańskim dominują płaskowyże i góry, tj.

Masz jeszcze chwilę? Jeżeli tak, to namawiamy Cię do kolejnej strony, gdzie wyszukasz pouczające wpisy - kliknij w link grecja wycieczki.

Pireneje i Sierra Nevada. Z tych gór wypływa klika rzek: Tag, Duero, Ebro oraz Gwadalkiwir. Przynależące do Hiszpanii Baleary położone są na Morzu Śródziemnym. Hiszpania może się pochwalić wieloma znanymi artystami, począwszy od Velázqueza w 17 w., poprzez Goyę w 18 i 19 w., aż po Picassa i Dalego w 20 w.. Hiszpańska muzyka oraz taniec flamenco są lubiane na całym globie, a książka „Don Kichot” napisana przez Cervantesa jest jednym z arcydzieł nowożytnej literatury europejskiej.

Masz ochotę pogłębić swą wiedzę na podobny temat? Zachęcamy zatem do przelogowania się do nowej witryny. Tam oczekuje na Ciebie dzisiejszy wpis.Natomiast hiszpańscy twórcy filmów, Pedro Almodóvar, Luis Buñuel i Alejandro Amenábar zdobyli wiele wyróżnień na międzynarodowych festiwalach filmowych. Przysmaki kulinarne z który słynie Hiszpania to: paella, którą przygotowuje się z ryżu, kurczaka, owoców morza oraz warzyw, tortilla, czyli omlet z kartoflami i sangria, to jest wino czerwone z owocami. Hiszpania jest niezwyczajnym miejscem, nie dziwi przeto fakt, że jej liczne atrakcje każdego roku pociągają tłumy turystów. Więcej -
2021/11/27, 07:22:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.