Studenckie wyjazdy, czyli na co może zdecydować się polski student

Okres studiów to bez wątpienia interesujący czas w życiu każdego z nas. Wejście Polski do Unii Europejskiej i przyjęcie tak zwanego systemu bolońskiego stworzyło przed naszymi studentami opcję brania udziału w interesujących wymianach studenckich. Program Erasmus to oczywiście niejedyne studenckie wyjazdy, na jakie nastawi się studencka brać. Erasmus to cel międzynarodowej wymiany studentów, który od początku powstania cieszy się w Polsce sporą popularnością.


wyjazd studencki na narty
Twórca: fabianpimminger
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Studenci chętnie jeżdżą na wymianę i na to na przeróżnym etapie studiów. Nie brakuje tych, którzy na zamiane jadą już na studiach licencjackich, są również tacy, którzy na ten krok nastawieni są dopiero na etapach doktoranckich. Bez znaczenia na etap nauki jest to tak naprawdę doskonała okazja do zwiększenia własnych horyzontów, poznania interesujących osób, sprawdzenia, jak wygląda nauka na uczelni innej niż Polska.

Wśród chętnie dobieranych przez naszych studentów kierunków wyszukać można Niemcy, Włochy i Hiszpania. Nie będzie to znaczyło jednak, że nie wyjeżdżamy na zamianę przykładowo do Holandii. Studenckie wyjazdy to mimo wszystko nie tylko międzynarodowe zamiany (sprawdź te opcje). Dużą popularnością cieszy się również krajowy program MOST, który jest zamianą studentów pomiędzy uczelniami krajowymi. I tak student może zdecydować się na nauczanie przykładowo przez jeden semestr na uczelni innej, niż jego macierzysta Alma Mater. Studenci naprawdę chętnie decydują się także na podróżowanie.


Dużo z nich czas wolny spędza z plecakiem, łamiąc przysłowiowego stopa i dostając się do kolejnych ciekawych miejsc. Jednocześnie jest to ciekawy sposób podróżowania, który pozwala na oszczędności dużej sumy pieniędzy.

Podoba Ci się ten tekst? To przejdź do oferty (http://sayland.pl/lista-realizacji/), aby zaznajomić się z ciekawymi info na omawiany temat, które dla Ciebie podaliśmy.

Jeszcze jakiś czas temu dużą popularnością cieszyły się wycieczki Au Pair. Student wyjeżdżał oczywiście do rodziny, w której pracował jako niania do dziecka. Weekendy miał mimo wszystko wolne. Dzięki temu był w stanie wykorzystać je na zwiedzanie bliższej i nieco dalszej okolicy. Takiego rodzaju wyjazdy to ciekawa okazja do zarobienia pieniędzy i zobaczenia kawałka świata.
2019/03/27, 07:32:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.