Kiedy jechać do Nepalu oraz na Kubę?

Do Nepalu warto wybrać się szczególnie na przełomie października jak też listopada, kiedy zaczyna się pora sucha jak też kończą się opady letniego monsunu. W Nepalu rozpoczynają się wtenczas zbiory ryżu, a towarzyszy im barwna obrzędowość jak też praktykowane od dawien zwyczaje.


Pogoda w Nepalu: czas suchy przynosi czyste powietrze, przejrzyste i gwarantujące kapitalną widoczność.

Zobacz koniecznie ten wpis z www (https://www.coraltravel.pl/wakacje/indie) opisującego pokrewne artykuły, ponieważ on niewątpliwie też jest godny Polecenia.

Warunki pogodowe służą górskim wyprawom – nie ma już skwarów, natomiast mrozy jeszcze nie nadeszły. temperatura obniża się w znacznym stopniu w grudniu jak też styczniu, jednakże śnieg pojawia się jedynie w wyższych partiach gór. Wagabundzi wyruszający wtedy w góry, powinni posiadać odpowiednie przygotowanie kondycyjne i ekwipunkowe. Z powodu pogodowych warunków na Thorung La może być zamknięty trakt turystyczny u podnóża Annapurny. W tychże dwóch miesiącach powinno się zainwestować w kwaterę w droższym hotelu, ponieważ hotele oferujące niższe ceny często nie są ogrzewane w wystarczającym stopniu. Sucha pora w Nepalu kończy się, zależnie od warunków pogodowych, w lutym lub dopiero w kwietniu. Temperatura powietrza rośnie sprzyjając równolegle podejmowaniu wypraw wysokogórskich.


koszyk
Twórca: Stelton
Treści źródłowe: Stelton


Polecamy też

Garderoba i obuwie na wycieczki turystyczne muszą być rzeczywiście solidne, więc wybierz jedynie elementy znanych marek

autokar
Twórca: Michal Goszczynski
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Planując wyjazd w góry lub na inny wyjazd turystyczny, należy się do tego dobrze przygotować pod kątem garderoby, obuwia oraz sprzętu. Nie można zapomnieć o tym, że w czasie podobnych wypraw aura jest bardzo zmienna, więc trzeba być przyszykowanym na przeróżne ewentualności.


Kuba wycieczki (znajdź wycieczkę dla siebie). Punkt kulminacyjny sezonu na Kubie, innymi słowy okres kiedy jest najwięcej podróżników, zaś ceny idą w górę to lipiec oraz większość pory suchej.


Maj jak też kwiecień, innymi słowy przełom pory suchej jak też deszczowej, to nadzwyczaj polecany czas na zwiedzanie Kuby, dlatego że opadów jest wówczas najmniej, temperatury nie są jeszcze tak ogromne, zaś wilgotność powietrza względnie mała.

Intryguje Cię przedstawiony materiał? Jeśli tak, to bez zwłoki kliknij ten link - to istotnie ważna treść, która jest godna Twojej uwagi.

/J]
2019/06/01, 07:20:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.