Czym jest łucznictwo? Co to za sport i w jakim miejscu jest najmocniej modny? Dlaczego jest tak ważny dla Japończyków?

Japończycy znani są z wielkiego przywiązania do tradycji, a wiele dzisiejszych dyscyplin sportowych jest w stanie się pochwalić długą historią. Wśród tych sportowych dziedzin, z którymi łączona jest współczesna Japonia, znajduje się tradycyjne łucznictwo. O co w nim chodzi?
łuk
Kyudo, czyli łucznictwo, to jedna z najstarszych dyscyplin sportowych, którymi może się poszczycić Japonia - poznaj szczegóły -. Dyscyplina taka bywa dosyć różnie traktowana przez Japończyków. Dla wielu osób jest to nie tylko sport, co bardziej jeden z bardziej ciekawych sposobów na zapewnienie sobie możliwości rozwoju duchowego. Taki sport to jednocześnie duży fragment japońskiej historii. Co należy wiedzieć w tym temacie?

Polecamy też

Co zapewnia systematyczne bieganie?

starszy biegacz
Twórca: szbluma
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Bezsprzecznie bieganie okazuje się właściwe nie tylko dla zdrowia, lecz szczególnie dla naszego ogólnego samopoczucia. Biegać można tak naprawdę wszędzie, w każdym momencie dnia oraz o każdej porze roku. Wystarczy jedynie postanowić o rozpoczęciu systematycznego treningu, a szczególnie dobrze znaleźć sobie do tego kompana. Zdecydowanie lepiej biega się z kimś, dlatego polecane jest rozejrzeć się za drugim fanem czy entuzjastką. Właściwe będzie też odpowiednie rozplanowanie treningów biegowych w ciągu tygodnia.


Łucznictwo, choć tak ważne dla wielu współczesnych Japończyków, do Kraju Kwitnącej Wiśni trafiło z Chin. Bardzo szybko się tu przyjęło, co sprawiło, że japońscy wojownicy już w epokach starożytnych umieli świetnie obchodzić się z łukiem. W latach wczesnego średniowiecza łucznictwo było dyscypliną zastrzeżoną dla arystokracji, a specjalne turnieje stały się istotnymi wydarzeniami na japońskich dworach. Później jednak umiejętnego posługiwania łukiem musiał się nauczyć każdy wojownik. W walce łuk nie był jednocześnie zbyt długo stosowany. Już w XVI wieku ujawniła się broń palna, zatem samo łucznictwo stało się sportem. Jako dyscyplina sportowa cieszy się ono wielką popularnością do dnia dzisiejszego, ma też szerokie grono swych sympatyków.https://butymarkowe.pl/buty-meskie/zimowe.html https://butymarkowe.pl/buty-meskie/zimowe.html


Do dzisiaj organizowane są też turnieje, w jakich mogą walczyć ze sobą najlepsi zawodnicy. Japonia znana jest miłośnikom łucznictwa przede wszystkim z tego turnieju, jaki odbywa się piętnastego stycznia w Kioto. To zawody o najwspanialszej tradycji, jakie od paru wieków stanowią wielkie wyzwanie dla każdego śmiałka. Coraz więcej osób interesuje się także tym sportem w Polsce. Choć ten sport nie jest zbyt u nas znany, to jednak istnieją sklepy, w jakich możemy nabyć profesjonalne akcesoria do łuku. Każdy więc ma możliwość, żeby wypróbować się w tej ciekawej dziedzinie. Pamiętać powinniśmy, iż jak każda dyscyplina sportu tak łucznictwo rozwija przydatne cechy charakteru. Wśród najbardziej znanych korzystnie wspomnieć o koncentracji i dokładności. To cechy, jakie będą ważne w różnych etapach naszego życia.
2020/06/24, 10:22:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.