Wyjechać gdzieś, byle daleko, tylko w sumie gdzie? Jest wiele ciekawych propozycji, gdzie Ty byś preferował pojechać?

Czasami pojawia się tego typu pytanie, na jakie ciężko jednoznacznie odpowiedzieć. Co prawda , jest sporo takich pytań, lecz to dotyczy każdego z nas, bo każdy chce raz na jakiś czas pojechać przed siebie, zapomnieć o dotychczasowym życiu, by oddać się zasłużonemu urlopowi. No więc pytanie jest pozornie bardzo proste, lecz w sumie nie da się na nie z łatwością odpowiedzieć. W który zakątek najlepiej udać się na wakacje? O tak, już słychać wiele głosów w tej sprawie, nie ma w tym nic dziwnego, kierunków jest naprawdę dużo. Właściwie aktualnie jesteśmy w stanie pojechać w każde miejsce.
wakacje nad morzem
Twórca: Jeff Djevdet
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Najczęściej udajemy się tam, gdzie zabiorą nas biura podróży. To są kierunki raczej dość znane. Najbardziej obecnie znana jest Chorwacja, lecz często także jeździmy do Bułgarii, Hiszpanii, Grecji czy Turcji. Tam biura podróży oferują konkurencyjne pakiety i korzystne ceny.

Dość powszechnym kierunkiem wycieczek są także kraje Północnej Afryki, szczególnie Tunezja. Te wszystkie jednak oferty biur podróży są o tyle interesujące, o ile chcemy spędzić normalne wakacje. Co jednakże, gdy przykładowo pragniemy zwiedzić USA czy Australię? Jeżeli stawiasz na USA.

Polecamy też

Odpowiedni wariant na ucieczkę od zimowych obyczajów

temat
Twórca: Thomas Kujawa
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Gdy na dworze prószy śnieg a Ty mocno zaciskasz zęby śniąc o jakiejś skąpanej w słońcu plaży, masz dwa wyjścia. Mogłabyś śnić dalej lub przejść od wyrazów do uczynków i wybrać się czym prędzej w jakiekolwiek oryginalne miejsce.Przecież air portów nie zamyka się na kilka zimnych miesięcy.


Do wyboru mamy albo bardzo kosztowne oferty biur podróży, albo organizacja wyjazdu samemu. Mimo wszystko, taki wyjazd pewnie będzie słono kosztował, od samego lotu (nawet, kiedy są promocje) po nocleg w takim kraju. Jeśli więc mamy w planach egzotyczne wakacje (Zobacz też: Malta) należy popatrzeć w stronę Azji, a konkretnie krajów, jak Sri Lanka czy Tajlandia. Oba te kraje są cudowne i stosunkowo tanie jak na nasze zarobki. Oczywiście przelot będzie drogi, ponieważ to przecież bardzo odległe kraje, niemniej, na miejscu, noc w hotelu, jak i wyżywienie na pewno są na naszą kieszeń. Koniecznie musimy także popatrzeć na inne, mniej znane kraje, jakie nie widnieją za bardzo w ofercie różnych biur podróży. Na przykład interesujące są kraje bałkańskie: Serbia, Albania czy Macedonia.

Wiele osób bardzo dobrze zna Chorwację, ale inne bałkańskie państwa są raczej nieznane. Wiadomo, nie ma tam tak rozwiniętej turystyki, a ponadto te państwa nie są w Unii Europejskiej. Pomimo wszystko warto o tym pomyśleć. W ostatnich latach coraz więcej osób wybiera Zakaukazie. Kraje jak Gruzja, Azerbejdżan czy Armenia są niesamowicie ciekawe i bardzo stare, zachwycają każdego, kto kocha niezwykłe zabytki, pyszną kuchnię i orientalny smak, który można poczuć na każdym kroku.
2023/08/20, 09:12:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.