Mazury - gdzie warto się tu wybrać

Szwajcaria Kaszubska to potoczna nazwa centralnej części Pojezierza Kaszubskiego. Teren ten charakteryzuje się tym, że ze wszystkich innych regionów jest najwyżej położony. Na tym terenie znajduje się najwyższe wzniesienie Niżu Polskiego, czyli Wieżyca, która liczy 329 m.n.p.m. Ta część Kaszub jest niezmiernie piękna, mało jest tutaj miast. Jedynym są właściwie Kartuzy.

jezioro-wakacje
Pozostała część powierzchni jest zajęta przez tereny dziewicze. Tak wygląda Szwajcaria Kaszubska oraz domki letniskowe rezerwowane w tej części. Szwajcaria Kaszubska to doskonałe miejsce do tego, aby na pieszo podziwiać bogactwo przyrody, której nie zobaczymy już w miastach jak również na obszarach przylegających do nich. W celu pokazania nam piękna tychże miejsc, posłużą nam szlaki opracowane specjalnie dla turystów. Mamy tu możność skorzystania ze Szlaku Kaszubskiego a także Drogi Kaszubskiej.

Perła Kaszub dla podróżników, to nie jedynie Kaszubska Szwajcaria. Ludzi do tego miejsca przyciągają Bory Tucholskie. Jest to największy w kraju kompleksów Borów Sosnowych. Jego rozmiar jest szacowany na około 3 tysiecy km². Na tym terenie można się zatrzymać, ponieważ swą działalność rozwijają tutaj osoby, które wynajmują domki letniskowe, w Borach Tucholskich możemy oglądać niespotykaną w innych zakątkach Polski florę jak i faunę, stąd też takie usługi cieszą się olbrzymim wzięciem.

Szczególnie ciekawe może być obserwowanie w naturalnym środowisku takich zwierząt jak bocian czarny, bobry jak i żurawie. Należy nie zapominać o tym, że nie wszędzie można wynająć domki letniskowe w Borach Tucholskich, gdyż większa część ich obszarów jest objęta programem Natura 2000. Na ich obszarze zostało także stworzonych parę parków krajobrazowych, które dość mocno ograniczają infrastrukturę baz hotelowych na tym obszarze. Mimo to, miejsc, które można podziwiać jest na tyle, że każdy, kto zechce pojechać w Bory Tucholskie będzie się czuł w pełni wypoczęty oraz zadowolony z wyjazdu.

Jeśli interesują Cię prezentowane w tym tekście tematy i chcesz poczytać większą ilość informacji na tego typu temat - kliknij tu wynajem apartamentów katowice.Polecamy też

Ciekawe miejsca - watro zwiedzić!

Karpacz, widok ze Śnieżki
Twórca: arekz
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Zbliża się okres wyjazdów wypoczynku oraz długo oczekiwanego urlopu. Wielu z nas korzysta z Internetu w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca na wymarzony odpoczynek lub wyjazd weekendowy. Przeglądając kilkadziesiąt stron, a na każdej z nich kilkadziesiąt ofert można dostać zawrotu głowy.


Przebywanie w takim miejscu będzie odpoczynkiem dla ducha oraz ciała, ponieważ oddychanie tak czystym powietrzem jest niemożliwe w największych miastach. www.domki-letniskowe.pl
Twórca: S.D.
2019/07/04, 07:08:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.