Jakie zadania spełniają kurtki w ubiorze na co dzień, jaka jest najbardziej odpowiednia zależnie od okresu roku

W naszym klimacie w pewnych okresach roku niezbędne staje się użycie cieplejszej odzieży. Czasami powinna być ona nawet bardzo ciepła, bo bywają i u nas trzydziestostopniowe mrozy, lecz w praktyce od jesieni do połowy wiosny może się przydać coś, co będzie można na siebie włożyć w chłodne dni.
odzież
Twórca: Sammy Zimmermanns
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Jednym z najważniejszych części takiego ubioru są najróżniejsze kurtki i płaszcze. Mają one dwa zadania, po pierwsze mają chronić przed chłodem i wiatrem, a po drugie dobrze się prezentować - w praktyce kurtka jest najbardziej widocznym elementem stroju i należy zadbać o to, aby też była elementem modnym. Na szczęście jeżeli będzie chodzić o kurtki, to moda nie wśród nich się nie zmienia tak szybko, jak na przykład przy butach czy sukienkach, na przykład wygodna i ciepła kurtka puchowa albo zawsze dobrze wyglądająca kurtka skórzana (przeczytaj więcej) noszone być mogą przez kilkanaście lat. Jednak jeżeli ktoś będzie kupował nową kurtkę, to jeśli chce ją nosić więcej niż jeden sezon, to powinien pomyśleć o tym, żeby była ona w miarę uniwersalna i praktyczna.

sporty zimowe
Twórca: Goldwin
Kurtki zależnie od okresu roku i osoby je noszącej mogą mieć różną grubość. Na zimę konieczne będzie użycie grubej warstwy ocieplającej, która będzie chronić przed zimnem, w wielu przypadkach wykorzystywane są również specjalne tkaniny odporne na wiatr i wilgoć.


Polecamy też

W jaki sposób pomóc najbliższej osobie, gdy zmaga się z silnym bólem kręgosłupa?

Rehafit - centrum rehabilitacji i masażu
Twórca: Thanh Liêm
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Jeżeli ktoś boryka się z nieustającym bólem w głównej mierze powinien udać się do rodzinnego lekarza w celu postawienia diagnozy. Nie należy bagatelizować żadnych objawów i leczyć się na własną rękę.
Jeszcze lepsze parametry ma kurtka narciarska (kurtki przejściowe), z racji tego że przeznaczona jest ona do uprawiania narciarstwa, to poza zapewnieniem ochrony przed warunkami atmosferycznymi musi również być odpowiednio wytrzymała - w końcu zapewne nie raz jej posiadacz upadnie i przejedzie kilka metrów po stoku. Kurtki do noszenia na co dzień nie muszą być tak wytrzymałe, a bardziej eleganckie, przy nich często wykorzystywanym materiałem do wypełnienia jest puch. Za to kurtki przejściowe nie będą już tak grube, choć z uwagi na to, że będzie się je używać przy różnych warunkach, to dobrze aby miały materiał odporny na wilgoć. To z kolei jest konieczne, jeżeli chodzi o kurtki dziecięce wiosenne, ponieważ maluchy najczęściej nie noszą parasolek, to kurtki (w serwisie) tego typu muszą mieć co najmniej dobry kaptur.
2019/02/12, 07:21:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.